EN

Jak myška hledala kamarády

Nina Mav Hrovatová


O hledání kamarádů v krásně ilustrované knížce pro nejmenší děti
Osamělá myška by si moc ráda našla kamarády. Vydává se tedy na cestu do lesa, který umí být pořádně strašidelný. Potká tam sice spoustu laskavých tvorů, jenže někdy rychleji mluví, než myslí, takže každé zvířátko nakonec něčím urazí. Uvědomí si myška, v čem udělala chybu? Přijde na to, že není důležité, jak kdo vypadá, ale jaký je uvnitř? Bonus! Na konci knížky najdete celý text příběhu přeložený do angličtiny.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Miška želi prijatelja
Původní jazyk slovinština
Počet stran 32
EAN 9788025345863
Datum vydání 30.01.2020
Věk od 4
Formát 195x265 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,385
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Osamělá myška by si moc ráda našla kamarády. Jenže jak to udělat, když každé zvířátko, které potká, něčím urazí.

Uvědomí si, v čem udělala chybu? Přijde na to, že není důležité, jak kdo vypadá, ale jaký je uvnitř?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Sabina Bobková
Kniha je plná nádherných ilustrací, které pohladí po duši i lahodí oku. Příběh je trošku slabší. Ač to měl být příběh o poslání, o tom, že jedna věc jsou předsudky a druhá realita. A zároveň měl přinášet pohled na to, že i když se zachováme ošklivě, můžeme to napravit. Vše to je samozřejmě pravda, nicméně na tak malém rozsahu to za mě tolik nevynikne. A pak to ve výsledku vypadá, že když všechny urazíte, můžete je usmířit perníčkem. Na konci knihy najdete anglickou přílohu, kde je celý příběh anglicky. Sečteno, podtrženo se mi kniha líbila vizuálně, poslání příběhu taky pěkný.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Nina Mav Hrovatová

Nina Mav Hrovatová

Nina Mav Hrovatová vystudovala pedagogiku, pracuje v mateřské školce a píše dětské knížky. Zbožňuje děti a povzbuzuje je, aby byly kreativní, aby se zapojily do umění a vyjadřovaly se skrze ně. Vedle toho se věnuje amatérskému divadlu nejen jako herečka, ale také jako autorka her a režisérka. V roce 2009 obdržela za svůj debut O králi, který nenáviděl uklízení ocenění za původní slovinskou obrázkovou knížku a v roce 2013 byla nominována na cenu Kristiny Brenkove za titul O myšce, která sebrala odvahu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM