Cesta pravého vůdce | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ

Cesta pravého vůdce

Byznys, buddhismus a štěstí ve vzájemně propojeném světě

Jeho Svatost dalajlama, Laurens van den Muyzenberg


Jedinečná kniha duchovní autority tibetského buddhismu, hlavního představitele tibetské exilové vlády a nizozemského konzultanta v oboru mezinárodního managementu představuje setkání dvou zdánlivě nesouvisejících světů – myšlení tibetského buddhismu a podnikání na globalizovaných trzích. Při bližším pohledu je však zřejmé, že nejlepší podnikatelské postupy i buddhistické zásady směřují k témuž: k racionálnímu přijímání správných rozhodnutí

Detailní informace

Žánr management
Jazyk čeština
Počet stran 192
EAN 9788072611966
Datum vydání 01.01.2009
Věk od 0
Formát 165x235 mm
Nakladatelství MANAGEMENT PRESS
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha Cesta pravého vůdce (s podtitulem Byznys, buddhismus a štěstí ve vzájemně propojeném světě knihu vydává nakladatelství Management Press, váz., 192 str., 320 Kč, z angl. orig. ji přeložila Irena Grusová) představuje setkání dvou zdánlivě nesouvisejících světů – buddhismu a globálních trhů, buddhistického myšlení a myšlenkových přístupů západního manažerského a podnikového poradenství. Při bližším pohledu je však zřejmé, že nejlepší podnikatelské postupy i buddhistické zásady směřují k témuž: k racionálnímu přijímání správných rozhodnutí a k provádění správných kroků při jejich realizaci v praxi. 

     Její autoři – dalajlama, duchovní vůdce tibetského buddhismu a hlavní představitel exilové vlády Tibetu, spolu s nizozemským poradcem v oboru managementu L. van den Muyzenbergem – shrnují své názory na úlohu a roli podnikových vůdčích osobností, které by měly věnovat nemalé úsilí vyrovnání se s takovými globálními problémy, jako jsou otázky ekonomické udržitelnosti či interkulturní rozmanitosti, narušování životního prostředí, plýtvání světovým bohatstvím, ochrana lidských práv a omezování chudoby. Řešení těchto problémů vyžaduje vůdce, kteří jsou si vědomi pravého názoru a pravého jednání – jejichž mysl je klidná a soustředěná – a jež neruší negativní myšlenky a emoce, vidí věci takové, jaké skutečně jsou, a dokáží je celostným způsobem řešit. Skuteční vůdci jsou schopni posoudit problém z mnoha úhlů pohledu a přijímat správná rozhodnutí. Uvědomují si nevyhnutelnost změny, univerzální odpovědnost a význam spojování ekonomického systému s morálními hodnotami. Taková by měla být podle zásad buddhistického učení i světa globálních trhů pravá cesta vůdce.

Část I – Vedení sebe sama – ve zkratce představuje hlavní východiska buddhismu a ukazuje, jak ti, kteří s ním nejsou obeznámeni, mohou jeho poznatků využít ve všech oblastech svého života. Zdůrazňuje význam správného rozhodování i mentálních cvičení, jež zlepšují výkonnost mysli.

Část II – Vedení vaší organizace – ukazuje, jak se myšlenky a hodnoty probrané v  části I mohou uplatnit v rámci podnikatelských činností. Vedoucí představitele organizací podněcuje, aby do svého rozhodování, do svých zásad a postupů vnesli soucit, etiku a mravní integritu.

Část III – Vedení ve vzájemně propojeném světě – naznačuje, jak se tyto hodnoty uplatňují v globálním měřítku, a zabývá se takovými důležitými tématy, jako jsou chudoba, udržitelnost, interkulturní rozmanitost a odpovědnost vůči životnímu prostředí.

     Svět je stále více propojen vztahy vzájemné závislosti, a proto „jsem pevně přesvědčen,“ říká Jeho Svatost dalajlama, „že je potřebné osvojovat si smysl pro univerzální odpovědnost. Musíme přemýšlet v globálním měřítku, neboť důsledky činností jednoho státu jsou pociťovány daleko za jeho hranicemi. Zásadní význam pro dnešní zmenšující se svět má přijetí všeobecně závazných standardů lidských práv. Úcta k základním lidským právům by neměla zůstat ideálem, nýbrž by měla být nezbytným základem každé lidské společnosti.“ 

     Svoboda, jež vede ke štěstí, závisí na odpovědném jednání lidí jako jednotlivců a jako členů organizací. Podnikové vedení, které přijímá univerzální odpovědnost, je skutečným klíčem k překonávání problémů světa. Jednotlivé země mohly v minulosti žít v izolaci; dnes to však možné není. Propad akciového trhu na jedné straně světa může mít přímý vliv na stranu druhou. Terorismus se může zrodit v jedné zemi a destabilizovat zemi od ní na míle vzdálenou. Izolace se stává nemožnou. Globální firmy hrají v procesu globalizace významnou roli a může to být role pozitivní… 

     Doporučení obou významných myslitelů obsažená v této jedinečné monografii mohou pomoci podnikovým vůdcům i dalším jednotlivcům nalézat účinná řešení, jak se vyrovnat s celkovými dopady globalizace na život kolem nás.

Jeho Svatost dalajlama, Tenzin Gyatso, je jedním z nejznámějších vůdců na světě, který je již více než 50 let hlavním představitelem exilové vlády a duchovním vůdcem Tibetu. Za jeho práci pro věc míru a úsilí o řešení globálních ekologických problémů mu byla v roce 1989 udělena Nobelova cena míru. V roce 2007 obdržel nejvyšší občanské vyznamenání Spojených států, tzv. Congressional Gold Medal, za obranu lidských práv.

Laurens van den Muyzenberg je poradce v oboru mezinárodního managementu, který žil a pracoval ve Velké Británii, Německu, Francii, Itálii, Nizozemí, Švédsku, Dánsku, Spojených státech, Chile, Bahrajnu, Indii a Japonsku. Hovoří sedmi jazyky. Jeho poradenské projekty se soustřeďují především na zlepšování vlastnické správy firem a na zvyšování výkonnosti vrcholového managementu.

     Další knihy nakladatelství Management Press na téma rozvoje osobnosti, vůdčích dovedností a vedení lidí vám přiblíží tento výpis.

Ke stažení

PDF Ukázka.PDF

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM