EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Speed Lead - jak zrychlit a zjednodušit

Kevan Hall


Rychlý růst organizace často vede ke zpomalování jejích procesů a snížení její konkurenceschopnosti. Rostoucí organizaci je stále složitější řídit a kontrolovat. Kniha zkušeného anglického poradce nabízí praktický návod, jak procesy v organizaci zrychlit a zjednodušit, a to zejména z hlediska týmové spolupráce, komunikace, kontroly a vytváření pevného společenství. Pozornost věnuje řešení komplexních projektových úloh s využitím týmové práce, zejm

Detailní informace

Žánr management
Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788072611829
Datum vydání 01.01.2008
Věk od 0
Formát 165x235 mm
Nakladatelství MANAGEMENT PRESS
Hmotnost 0,341
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Tím, jak podniky rostou, vytvářejí složitější organizační struktury, vyvíjejí náročnější produkty, najímají pracovníky nejrůznějších profesí a specializací a začínají „zpomalovat“. Pozvolna se vytrácí atmosféra a dravý podnikatelský duch z doby jejich začátků. Lidé musí spolupracovat s kolegy z mnoha rozličných regionů a kultur, dohlížet na různé provozní činnosti vzdálené od sebe stovky kilometrů, koordinovat komplexní projekty a vůbec se potýkat se stále „bobtnajícím“ rozsahem organizace. Manažeři zjišťují, že řídit podnik je stále nákladnější a časově náročnější, že je stále obtížnější o něčem rozhodnout či cokoli prosadit. Mnoho času a energie věnují řešení vnitřních problémů, zatímco o své zákazníky a konkurenci se zajímají již méně.

     V průběhu svého výzkumu, do nějž se zapojilo 35 tisíc pracovníků z 200 významných nadnárodních společností ve více než 40 zemích světa, Kevan Hall – proslulý anglický poradce a podnikatel – zjistil, že manažeři na všech úrovních řízení tráví přes 80 procent své pracovní doby vykonáváním činností týkajících se komunikace, spolupráce, kontroly a utváření organizačního společenství, přičemž až 50 procent tohoto času považují za ztracený. Ve své knize Speed Lead – jak zrychlit a zjednodušit vedení lidí, projektů a týmů (nakladatelství Management Press, brož., 200 str., doporučená cena 340 Kč, z angličtiny knihu přeložila H. Škapová), určené manažerům, kteří řídí týmy či podnikatelské projekty a aktivity zejména v nadnárodních podnicích, se proto soustředil na čtyři základní oblasti, v nichž může zjednodušení pracovních postupů urychlit dosahování požadovaných výsledků a zaměřit se na věci, které jsou opravdu důležité:

– Spolupráce. V podnicích s pobočkami v různých regionech je stále nákladnější a obtížnější organizovat týmovou práci a společné schůzky. Přesto jsou jejich šéfové přesvědčeni, že právě týmy jsou odpovědí na každý problém. Týmová práce však často zpomaluje rozhodování, neboť tempo, jímž práce postupují vpřed, se přizpůsobuje rychlosti nejpomalejšího nebo nejméně schopného člena.

– Komunikace. Celkem 55 procent e-mailů, jež denně dostává průměrný manažer, je zbytečných. Je třeba se oprostit od záplavy nepotřebných informací a zaměřit se na sdělení, která manažerům pomohou zkvalitnit práci.

– Kontrola. V jednodušších, tradičních typech podniků představuje kontrola jeden z pilířů úspěchu. V globálních podnicích je však nezbytné poskytnout více pravomocí místním pobočkám, jinak dochází ke zpožděním, růstu nákladů a poklesu motivace.

– Sounáležitost s podnikovým společenstvím. V globálních společnostech spolupracujeme s kolegy, které jsme nikdy neviděli a s nimiž nás spojuje někdy jen e-mailová adresa. Manažeři si musí proto vyhradit čas a prostor na posilování pocitu sounáležitosti a vytváření podnikového společenství.

Kniha Speed Lead představuje účinný lék na problémy komplexních podniků. Nabízí ověřené techniky, které pomohou zjednodušit řízení podnikových procesů, zrychlit vedení lidí, projektů i pracovních týmů a lidem, kteří v nich pracují, usnadní a zpříjemní práci.

Kevan Hall je zakladatelem a generálním ředitelem multikulturní globální poradenské firmy Global Integration, která se specializuje na získávání a posilování dovedností potřebných k vykonávání manažerských funkcí ve složitých mezinárodních organizacích. Firma sídlí ve Velké Británii a v Kalifornii. Je poradcem řady předních světových firem, jako jsou například Microsoft, Coca-Cola, GlaxoSmithKline nebo Vodafone. Má dlouholeté praktické zkušenosti v oblastech provozního řízení, řízení lidských zdrojů, poradenství a strategického a marketingového plánování. Je častým účastníkem mezinárodních konferencí na téma řízení složitých nadnárodních organizací.

Výběr z knih nakladatelství Management Press na téma podnikového managementu.

Ke stažení

PDF Ukázka.PDF

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM