EN

Sofiin svět

Jostein Gaarder


Román o dějinách filosofie. Norský učitel J. Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Sofies verden
Původní jazyk norština
Překladatel Jarka Vrbová
Počet stran 432
EAN 9788000017488
Datum vydání 03.05.2010
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,634
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Gaarder Jostein

Sofiin svět / Román o dějinách filosofie

Norský učitel J. Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filozofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku,

která slavila mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 byla nejprodávanější knihou na světě.

Sofiin svět je zároveň krásná literatura i přemítání o záhadě vesmíru a o Bohu, ušlechtilá zábava i návod k tomu, jak se orientovat v životě.

Po knize sáhnou středoškoláci, ale i jejich rodiče a učitelé a vůbec všichni, kteří se chtějí něco dozvědět o duchovních pramenech naší civilizace,

nebo prostě rádi čtou. Chytře komponovaný román: 3000 let zachycených na 400 stranách – jednoduše, ale nikoliv triviálně.

Sofiin svět je pozoruhodná, mimořádná kniha.vypovídá o tom i neustálý zájem o ni, nová vydání a dotisky.

Audio

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jostein Gaarder

Jostein Gaarder

Jeden z nejznámějších norských spisovatelů má na svém kontě knihy převážně pro děti a mládež. Studoval skandinávské jazyky a teologii na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filosofii a literaturu na vysoké škole v Bergenu. Kniha Sofiin svět, román o dějinách filosofie, autora proslavila a stala se světovým bestsellerem. Po úspěchu Sofiina světa přestal Gaarder učit a začal se naplno věnovat psaní knih. V roce 2017 vyšel česky jeho román Loutkář. Gaarderovy knihy jsou přeloženy do více než padesáti jazyků.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM