EN

Sofiin svět

Jostein Gaarder


Slavný román o dějinách filosofie.
Román o dějinách filosofie. Norský učitel kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch. V roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr román
Ilustrátor František Skála ml.
Jazyk čeština
Původní název Sofies verden
Původní jazyk norština
Překladatel Jarka Vrbová
Počet stran 448
EAN 9788000070117
Datum vydání 12.06.2023
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,655
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Román o dějinách filosofie Norský učitel J. Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jostein Gaarder

Jostein Gaarder

Jeden z nejznámějších norských spisovatelů má na svém kontě knihy převážně pro děti a mládež. Studoval skandinávské jazyky a teologii na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filosofii a literaturu na vysoké škole v Bergenu. Kniha Sofiin svět, román o dějinách filosofie, autora proslavila a stala se světovým bestsellerem. Po úspěchu Sofiina světa přestal Gaarder učit a začal se naplno věnovat psaní knih. V roce 2017 vyšel česky jeho román Loutkář. Gaarderovy knihy jsou přeloženy do více než padesáti jazyků.
Zobrazit profil autora

Recenze

kritiky.cz - Sofiin svět

„Také vám filosofie připadá složitá a příliš obsáhlá? Líbilo by se vám přečíst si její dějiny psané zábavnou a čtivou formou? Je možné propojit výklad s příběhem? Norský spisovatel Jostein Gaarder se právě o to pokusil.“

kritiky.cz - Sofiin svět

„Sofiin svět je knižní skvost obsahující nespočet nádherných myšlenek, jež si zaslouží místo v každé knihovničce, neboť bude vychovávat i další generace dlouho po tom, co už tu na světě nebudeme.“
NAPIŠTE NÁM