EN

Teď je to na nás

Jostein Gaarder


Životní filosofie pro děti i dospělé podle autora bestselleru Sofiin svět
Jostein Gaarder jako by neustále psal jednu knihu s jasným poselstvím: život na této planetě je naprosto unikátní. Ve sbírce úvah koncipovaných jako dopis vnoučatům přemítá nad životem, smrtí, náboženstvím, časem, láskou, přírodou a budoucností. I když dobře ví, že na některé otázky nikdy nenalezne odpověď ani on, ani slavní vědci, přináší optimistický pohled na svět a lidstvo s ním nerozlučně spjaté.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Det er vi som er her na
Původní jazyk norština
Překladatel Jarka Vrbová
Počet stran 192
EAN 9788076624108
Datum vydání 03.10.2022
Věk od 15
Formát 115x185 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice IN
Hmotnost 0,259
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Život ve všech svých podobách fascinoval Josteina Gaardera odmala. A protože se na tom ani po několika desetiletích nic nezměnilo, rozhodl se předat svůj údiv dál. Ve sbírce úvah koncipovaných jako dopis vnoučatům přemítá nad životem, smrtí, náboženstvím, časem, láskou, přírodou nebo budoucností. A v záplavě složitých i podnětných otázek hledá odpověď na tu nejdůležitější: Jak můžeme zachovat planetu pro generace, jež přijdou po nás?

„Svět je takový, jak ho prožíváme.“

Jostein Gaarder (* 1952) je norský spisovatel. Napsal řadu knížek pro děti a mládež, nejznámější je ale díky románu Sofiin svět, v němž ve formě poutavého příběhu pro děti zpracoval dějiny filozofie. Gaarder pochází z učitelské rodiny, vystudoval skandinávské jazyky a teologii na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filozofii a literaturu na vysoké škole v Bergenu. Po obrovském úspěchu Sofiina světa z roku 1981 (česky poprvé 1995) se mohl začít naplno věnovat psaní. Ve svém prvním románu pro dospělé Loutkář (Dukkeforeren, 2016, česky 2017) o lingvistovi Jakopovi, který těžko hledá cestu k jiným lidem, autor zužitkoval svou vášeň po etymologii. V novele Tak akorát (Akkurat passe, 2018, česky 2019) se zamýšlí na životními prioritami a klade si otázku, jak se vyrovnat s konečností lidské existence. Jeho knihy jsou přeloženy do více než padesáti jazyků.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jostein Gaarder

Jostein Gaarder

Jeden z nejznámějších norských spisovatelů má na svém kontě knihy převážně pro děti a mládež. Studoval skandinávské jazyky a teologii na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filosofii a literaturu na vysoké škole v Bergenu. Kniha Sofiin svět, román o dějinách filosofie, autora proslavila a stala se světovým bestsellerem. Po úspěchu Sofiina světa přestal Gaarder učit a začal se naplno věnovat psaní knih. V roce 2017 vyšel česky jeho román Loutkář. Gaarderovy knihy jsou přeloženy do více než padesáti jazyků.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM