Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

S jakou knihou se v říjnu zachumlat do deky?

Říjnový vítr přivál i řadu skvělých knižních novinek! Vybíráme pro vás ty nejzajímavější:

Začátek měsíce se ponese především ve znamení rozervaného kriminalisty Harryho Holea. Bestsellerový autor Jo Nesbø totiž vydává již dvanáctou knihu v sérii – Nůž. Krátce po dramatických událostech předchozího dílu se Harry Hole probouzí s kocovinou jako trám a krví na rukou. Co se předchozí den událo? Čím víc se Harry rozpomíná, tím víc si přeje, aby se raději vůbec neprobudil…

Děsivé stíny minulosti na vás dýchnou v brilantním thrilleru Sharon Boltonové Rakvář. Píše se rok 1999 a policistka Florence Loveladyová sleduje pohřeb sériového vraha, na jehož případu si před třiceti lety vybudovala kariéru. Larry Glassbrook, zručný truhlář a majitel pohřebního ústavu, tehdy pohřbíval své oběti zaživa ve vlastnoručně zhotovených rakvích. Nyní se dávné události začínají opakovat a Florence zjistí, že některé věci pohřbít prostě nelze.

Věř, běž a dokážeš! To je nejen životní heslo, kterým se řídí herec, moderátor a hvězda YouTube Raego, ale také název jeho první knihy. Oblíbený hudebník s vietnamskými kořeny se v ní vyrovnává s nelehkou minulostí a popisuje, jak se obyčejný kluk z Kladna dostal až do Hollywoodu. Kromě zajímavostí o Raegovi a jeho kariéře dostanete také řadu tipů, jak přežít v džungli osobních pádů.

Jak v omezeném čase procestovat celou Evropu a vidět to nejlepší? Jedině stopem! Cestovatel Ladislav Zibura si do krosny nabalil řízky, vztyčil palec a vydal se na 14 000 kilometrů dlouhou cestu ve společnosti svérázných řidičů. Ve svém nejnovějším cestopise Prázdniny v Evropě s humorem a nadsázkou popisuje, jak vyrazil z Polska až za polární kruh a následně z Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Nezbytná příručka pro všechny dobrodruhy!

Nosí superhrdinky pláště? Odpověď zní ano – někdy i ty laboratorní! Unikátní ilustrovaná publikace Kapky na kameni mapuje příběhy padesáti odvážných žen a dívek z Čech a Slovenska. Osobnosti jako Marika Gombitová, Marta Kubišová, Milena Jesenská a desítky dalších vytrvale bojovaly za práva žen, uplatnily se v umění, sportu nebo vědě. Na inspirativní knize pracoval česko-slovenský tým 9 autorek a 26 ilustrátorek.

Syndrom vyhoření nechodí po horách, ale po lidech – a potkat může skutečně každého. Své o tom vědí i moderátor Aleš Cibulka, mezzosopranistka Dagmar Pecková a sportovní reprezentantka Olga Šípková, kteří v knize Vyhořet může každý otevřeně popisují, jak je maximální nasazení přivedlo do pekel. Téma po odborné stránce zpracovali populární psychiatr Radkin Honzák a publicistka Agáta Pilátová. Poučte se z chyb druhých a zjistěte, jak si udržet zápal a nevyhasnout.

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.