EN
Listopadová knižní nálož

Listopadová knižní nálož

Chcete si zkrátit čekání na Ježíška, hledáte nápady na skvělé vánoční dárky nebo prostě jen potřebujete kvalitní čtení? Máme pro vás top listopadové knižní tipy.

Je podzimní filmový maraton Harryho Pottera vaší každoroční tradicí? Letos si ho užijete ještě víc, když si k němu otevřete oficiální Kouzelnický almanach. Magicky ilustrovaný průvodce světem J.K. Rowlingové je plný fascinujících faktů a detailů, které prověří vaše znalosti a zaručeně je i rozšíří. A že by se překrásně vyjímal pod vánočním stromečkem, to už snad ani nemusíme zmiňovat...

Láká vás pouť do Santiaga? Nebo jen rádi cestujete z pohodlí svého gauče? Tak se s Ladislavem Ziburou vydejte za dobrodružstvím v jeho novince Všechny cesty vedou do Santiaga. Nechte si vyprávět zajímavosti o poutnictví, užijte si fascinující setkání a získejte zajímavé tipy – třeba nakonec zjistíte, že slavné camino volá i vás. A pokud chcete tímto cestopisem potěšit někoho blízkého, sáhněte po knize s podpisem autora.

Chcete prodlužující se večery využít k tomu, abyste si rozšířili obzory? Rozšiřte si je třeba až do Číny! Nahlédněte do života běžných Číňanů a zjistěte, co všechno obnáší práce novináře v totalitní zemi. Jak vývoj Číny ovlivnila politika jednoho dítěte? Jaké je zde postavení žen? Jaký byl laureát Nobelovy ceny Liou Siao-po, nejznámější čínský disident? Novinářem v Číně 2 od Tomáše Etzlera zodpovídá řadu politických i společenských otázek. 

Podzim přeje detektivkám a thrillerům. A pokud chcete vsadit na jistotu, sáhněte po druhém případu vyšetřovatelky Eleny Blancové Purpurová síť. Ta tentokrát rozkrývá tajnou organizaci, která šíří zvrácené nahrávky s mučením lidí. A do zločinecké sítě se zapletl i její ztracený syn. Elena je pevně odhodlaná Lucase najít a učinit přítrž šílenství, kterému propadl. Nechá si od matky pomoct, anebo už jeho duši nezvratně pohltila temnota?

Máte chuť spíš na detektivku odehrávající se v Praze? Lucie Bechynková, autorka úspěšného podcastu Opravdové zločiny, přichází se svým románovým debutem Neodpovídej. Svět online seznamek a sociálních sítí otevírá své brány – a toho, kdo jimi projde, může pohltit navždy!

Chcete podpořit své duševní zdraví a přemýšlíte, kde začít? Objevte spolu s psychologem a psychoterapeutem Tomášem Kvapilíkem kořeny stresu, mechanismy úzkosti a seznamte se se svým vnitřním kritikem. Mozaika duše vám bude spolehlivým průvodcem na cestě ke kvalitní duševní hygieně.

NAPIŠTE NÁM