Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Čerstvá červnová nálož novinek

Čerstvá červnová nálož novinek

Léto je za dveřmi! Aby vás na dovolené nenachytalo bez knihy, připravili jsme pro vás výběr z právě vycházejících titulů.

Rozkvetlé louky berou dech romantikům i alergikům, v korunách stromů to bzučí a láska pučí všude kolem! Platí to i pro novou knihu láskyplných povídek od Haliny Pawlowské. Sbírka vtipných optimistických příběhů vypráví o tom, jak se milujeme i nesnášíme a jak nám nezbývá než se tomu všemu zasmát. Nejlepší povídky o lásce od známé spisovatelky a moderátorky najdete v knize Čmelák.

Děti že jsou radost? Tak určitě. Být rodičem občas není žádný med a své o tom ví i populární spisovatelka a blogerka Gill Sims. Její bestsellerová série o útrapách rodičovství pokračuje již třetím dílem s názvem Proč je mámě všechno u ***! Kdysi roztomilí potomci dospěli do klátících se teenagerů, noci tráví na Snapchatu a dorozumívají se výhradně posunky a vrčením. Kolik „období“ ještě přijde, než se z nich stanou funkční členové společnosti? A dočká se máma někdy zaslouženého klidu?

Je tomu již deset let, kdy české diváky v kinech šokoval časosběrný dokument Katka. Nerovný boj protagonistky s drogovou závislostí v následujících letech pokračoval – a psaly o něm především bulvární noviny. Jak ale vypadaly Katčiny další osudy nezkreslené touhou po senzaci? Odpověď najdete v knize autentických výpovědí Katka: Příběh narkomanky, kterou zpracoval manžel dokumentaristky Heleny Třeštíkové Michael Třeštík a fotografiemi doprovodil jejich syn Tomáš.

Nových spisovatelských talentů není nikdy dost! Mladá nadějná autorka Júlia Matulová vyhrála soutěž CooBoo hledá talent a nyní vychází její kniha Spící Beatrice. V moderním dystopickém pojetí pohádky o Šípkové Růžence se světem šíří neznámý virus. Nelze určit, kde zasáhne příště a kdo další se v bezvědomí svalí k zemi. Osmnáctiletá Beatrice se rozhodne podstoupit nebezpečný vědecký pokus, aby pomohla objevit lék. Přežije Bea a dokáže zachránit své blízké – včetně toho, kterého miluje?

Na závěr nás čeká jedna lahůdka: nové vydání začátku kultovní fantasy Artemis Fowl, které vychází v době, kdy do kin míří stejnojmenný, hvězdně obsazený velkofilm. V prvním dílu proslulé série od Eoina Colfera se seznámíme s geniálním dvanáctiletým zlosynem Artemisem Fowlem. S pomocí nejmodernější techniky chce zachránit svého otce, ale sám netuší, s čím si zahrává, když unese elfku z elitního policejního útvaru. Ta totiž není laskavé stvoření z pohádek na dobrou noc – je zatraceně nebezpečná. Vydejte se na dobrodružnou jízdu, na jejímž konci by měl čekat hrnec plný zlata!

 

NAPIŠTE NÁM