EN

Tři a půl Arabárny

Jiří Kalát


Dobrodružství, romantika, splněné sny
Nekonečná poušť Mauritánie, opuštěné hory Maroka, vojenské hlídky Egypta, byrokracie Alžíru, pohraničníci Izraele i pivo v Jordánsku, to všechno jsou aktéři příběhů o Arabech i jejich zemích, které najdete v cestopisné knize Tři a půl Arabárny.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 352
EAN 9788026449683
Datum vydání 23.10.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,651
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Nekonečná poušť Mauritánie, opuštěné hory Maroka, vojenské hlídky Egypta, ­byrokracie Alžíru, pohraničníci Izraele i pivo v Jordánsku, to všechno jsou aktéři příběhů o Arabech i jejich zemích, které najdete v cestopisné knize Tři a půl Arabárny.

Již kdysi jsem si dal závazek, že každý rok svého života strávím alespoň dva měsíce na cestách. Kniha, kterou držíte právě v ruce, mapuje příběhy, jež z tohoto rozhodnutí vycházejí a já mám to štěstí, že je mohu vyprávět. Kniha popisuje dvě velké cesty, jednu po Maroku a ­Mauretánii, druhou po Egyptě (s drobným odskokem do Jordánska) i pokus o vstup do Izraele či snaha o samostatnou cestu po Alžíru. O dění na Blízkém východě a v severní

Africe se dlouhodobě zajímám a v regionu jsem v součtu strávil více než dva roky života. Cestopis tak má velký přesah do historie, ale též sociologie či politiky daného regionu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM