EN

Příběh akvamarínu

Miriam Blahová


Jak daleká cesta vede k tomu, kdo je nám nejblíž?
Rutinní život Jasmíny, která bydlí s matkou a marně hledá práci, může změnit snad jen zázrak. Je jím příchod Oskara, který se přistěhuje do její blízkosti, nebo tajemný Joachim, který tvrdí, že pochází z roku 1836? Historie dřevařské kolonie v Lomné je pro Jasmínu zajímavější než nepříznivá realita, v níž se musí vyrovnat s vážnou nemocí. Nemůže ovšem věčně snít, je potřeba postavit se k osudu čelem, otevřít srdce a hrát s rozdanými kartami.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 288
EAN 9788026724278
Datum vydání 16.02.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,375
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Další emotivní příběh od autorky Příběhu slunečnice.

Jasmína žije na Jablunkovsku s ezotericky zaměřenou matkou a marně hledá práci, která by změnila její rutinu. O lásce si v této situaci může nechat jen zdát. Ledaže by se stal zázrak. V její blízkosti se najednou objeví dva muži – nový soused Oskar a Joachim, který o sobě tvrdí, že pochází z roku 1836. Zatímco první z nich jí přijde příliš sebevědomý, druhý je plný pokory a zasvěcuje ji do historie dřevařské kolonie v Lomné. Ta je pro Jasmínu zajímavější než realita, v niž bojuje s vážnou nemocí a musí se vyrovnat se ztrátou blízké osoby. Jasmína ale nemůže věčně snít, po návštěvě Itálie se musí k osudu postavit čelem a odhalit tajemství akvamarínu, který ji provází celý život.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Naděžda Bajtek Zasadilová
Příběh akvamarínu je další knihou od Miri Bláhové. Po přečtení Příběhu slunečnice jsem věděla, že i toto bude úžasné, protože mi autorčin styl nesmírně sedl. Její knihy se čtou jedním dechem, až mě mrzí, kolik práce autorka s knihou má a já ji pak slupnu na posezení. Ale dle mě je to víc než dobré znamení, že je kniha čtivá a čtenář ji nedokáže dát z ruky. Obě knihy mají moc hezké obálky, které k sobě hezky ladí. Moc jsem se těšila, co si pro nás tentokrát autorka přichystala a jsem nadšená. Máme tu dvě časové linky, jedna ze současnosti, ve které se se svým životem pere mladá Jasmína, žije sama jen s mámou v Praslicích - nechodí do práce, s nikým se nestýká a vlastně jen tak přežívá. Druhá časová linka nás přesune do minulosti do roku 1836 do obce Lomná. Kde se seznámíme s místním dřevorubcem Joachimem, který nám dokonale popíše těžké podmínky, za jakých místní lidé kdysi museli žít. Kniha si mne získala především svým přesahem, moc se mi líbilo, jak autorka uchopila téma a postupně krůček po krůčku citlivě odhalovala i jeho bolestné stránky. Záměrně nepíšu, o co se jedná, myslím si, že bych tímto odhalením hodně prozradila. Jen tak malinko můžu napovědět, že se dočkáme cestování v čase. Samozřejmě nechybí tajemství, kterými je příběh opředen až do samého konce. Osudové zvraty, napětí, lásku to vše kniha v sobě má, proto si vás získá. Moc se těším na další příběhy autorky, můžu jen tipovat, jaká obálka to bude tentokrát ... Fialová, růžová, zelená nebo červená? Už teď vím, že to bude stát za to. Doporučuji obě knihy Mirušky jsou boží :-*

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Miriam Blahová

Miriam Blahová

Miriam Blahová se narodila roku 1989 v nejvýchodnější části České republiky, v současné době žije se svou rodinou v Ostravě. Pracuje jako editorka, ráda čte a ještě raději píše. Působila jako copywriterka, uspěla v literární soutěži a přispěla svou novelou do sborníku povídek Letní kraťasy. Od roku 2019 píše romance, které v sobě spojují současnost a historii. Její prvotina Příběh slunečnice se částečně odehrává během druhé světové války. V Příběhu akvamarínu vypráví o dřevařské kolonii na Jablunkovsku v první polovině devatenáctého století. Stejnou lokalitu zachycuje o sto let později také v Příběhu mateřídoušky.
Zobrazit profil autora

Recenze

ctemeceskeautory.cz - Příběh akvamarínu

„Tvůrkyně dokázala pospojovat spoustu různorodých témat v jeden celek. Kromě romantické zápletky se lehce rýsují fantasy prvky v podobě cestování časem. Kniha však nese i výraznější hlubokomyslnější motivy, jako je například těžká nemoc hlavní hrdinky, s níž se v průběhu seznámíme, a nejednou se objevují v Joachimově části odkazy na historické události.“
NAPIŠTE NÁM