EN

Rodinné konstelace

psychoterapie a spiritualita

Miroslav Hajduk, Vojtěch Černý


Titul o nové psychoterapeutické metodě - konstelacích!
Titul představuje první domácí odbornou publikaci oboru systemických konstelací. Je určený jak pro odborníky z řad psychoterapeutů, psychologů či psychiatrů, tak pro lektory konstelací a v neposlední řadě i pro širší veřejnost, která se chce hlouběji podívat do zákulisí této jedinečné metody.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788025131657
Datum vydání 28.02.2011
Věk od 15
Formát 225x167 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,36
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Systemické konstelace vypadají jednoduše, když je člověk zažije – i jejich pravidla jsou jednoduchá. A přeci se v jejich magii skrývá síla a dosah, které potřebují podobnou zodpovědnost, uvědomělost i dovednost jako silná motorka, sebevědomý hřebec anebo ostrý nůž. Terapeutkám a terapeutům nabízí tato kniha více uvědomělosti o intervencích a více uvědomění si svého osobního, vnitřního (lidského i pomáhajícího) postoje. Čtenáři se dozví, co by konstelace mohly být a co by lidé, kteří konstelace vedou, měli vědět nezávisle na tom, jestli léčí anebo řeší organizační či jiné otázky nebo problémy. Znám autory této knihy jako důsledné a uvědomělé terapeuty – a tyto principy jsou výrazně vnímatelné i v této knize. Líbí se mi také kombinace kreativity a systematického přístupu ke konstelačním dovednostem, což představuje nejenom obohacení literatury o systemických konstelacích, ale i učební literatury jako takové. MUDr. Ivan Verný

psychiatr a psychoterapeut, Zűrich

Především v 21. století nastal obrovský boom rodinných konstelací a stále více psychoterapeutů metodu zařazuje do svého „praktického repertoáru“. A chybí jim samozřejmě odborné podklady. Náš titul představuje v podstatě první domácí odbornou publikaci oboru systemických konstelací. Je určený jak pro odborníky z řad psychoterapeutů, psychologů či psychiatrů, tak pro lektory konstelací a v neposlední řadě i pro širší veřejnost, která se chce hlouběji podívat do zákulisí této metody.

Dílo se zároveň snaží o integraci na první pohled nelehko slučitelných oblastí, které se ale v konstelacích vzájemně prolínají, a to terapeutické a spirituální.

Procházíme krok za krokem metodu samotnou i její vztahy a návaznosti na další disciplíny. Zúročujeme vlastní postřehy a zkušenosti. Jádro titulu tvoří schémata umístěná vždy na protější straně od textu. Čtenář si tak může snadno dané vztahy zapamatovat. Mgr. Miroslav Hajduk (*1978)

klinický psycholog a psychoterapeut, nositel evropského certifikátu psychoterapie EAP. Absolvent několika psychoterapeutických výcviků včetně tříletého integrativního výcviku rodinných a systemických konstelací pod vedením Verného, Šramové a Konečného. Nyní působí v soukromém psychiatrickém a psychoterapeutickém zařízení v Praze jako vedoucí klinický psycholog. PhDr. Vojtěch Černý, Ph. D. (*1967)

klinický psycholog, psychoterapeut, kouč manažerského vzdělávání, lektor, poradce a trenér. Vzdělán v kognitivně-behaviorální terapii, v klasické i ericksonovské hypnoterapii. Absolvent několika psychoterapeutických výcviků včetně tříletého integrativního výcviku rodinných a systemických konstelací. Absolvent výcviku konstelací u Jana Bílého. Autor mnoha úspěšných knih o aplikované psychologii.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM