EN

Jak se léčit bez lékaře

Velký domácí lékař pro celou rodinu

Birgit Kaltenhaler, Iris Hammelmann, Heike Kovács


Přírodní a snadno dostupná pomoc na 90 neduhů a nemocí!
Praktický rádce na léčbu nejčastějších nemocí a potíží pro celou rodinu. V knize naleznete návody, jak domácím způsobem, za pomocí volně prodejných léků, a přírodním způsobem (bylinkami, čaji, mastmi, homeopatií, vhodnou stravou, dechovými cvičeními, aromaterapií, joginskými prvky, čínskou medicínou, vodoléčbou, masážemi...) léčit přes 90 nemocí. Samozřejmě kniha upozorňuje na případy, kdy je návštěva lékaře nevyhnutná.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Dr. med. Heike Kovács, Birgit Kaltenthaler, Iris Hammelmann. Mediizinische Selbsthilfe
Počet stran 424
EAN 9788025128558
Datum vydání 01.12.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 1,26
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha pro celou rodinu, pro děti i dospělé. Není třeba s každou maličkostí běhat k lékaři, mnoho problémů můžete vyřešit sami, s pomocí volně dostupných léčiv a využitím přírodních metod. V úvodu se seznámíte s možnostmi a principy přírodní léčby (bylinky, tradiční čínská medicína, homeopatie, aromaterapie, masáže, ajurvéda, jóga, vodoléčba - Kneippova metoda) a na dalších 300 stranách již naleznete konkrétní praktické rady na řešení svých zdravotních potíží svépomocí. Na případy, kdy samoléčba musí jít stranou a je nutné vyhledat lékaře, kniha samozřejmě upozorňuje.

V knize naleznete rady pro 91 potíží v oblasti:

- Hlavy a krku (afty, bolesti hlavy, krvácení z nosu, opary, problémy se zuby, očima a ušima, rýma, záněty...).

- Plic a hrudníku (astma, kašel, zánět mléčné žlázy, zánět průdušek...).

- Srdce a cév (arterioskleróza, křečové žíly, problémy s tlakem a se srdcem...).

- Žaludku a břicha (bolesti, hemoroidy, kinetóza, koliky, nadýmání, nechutenství, pálení žáhy, střevní potíže, záněty, zvracení...).

- Svalů, šlach a kloubů (artritida, artróza, bolesti, dna, kloubní potíže, osteoporóza, pohmožděniny, problémy se zády, revma, záněty...).

- Močového měchýře, ledvin a pohlavních orgánů (gynekologické problémy, kameny, problémy v přechodu, nachlazení, opary, problémy s prostatou, záněty...).

- Kůže (akné, bodnutí hmyzem, bradavice, celulitida, ekzémy, kopřivka, kuří oka, lupénka, modřiny, pásový opar, plísňová onemocnění, sluneční alergie, vředy, záněty...).

- Psychických problémů (anorexie, bulimie, deprese, poruchy spánku, stres, vyčerpanost…).

- Akutních případů (bezvědomí, mdloba, dušnost, horečka, otrava, otřes mozku, popálení, omrzliny, opaření, pořezání, úpal, úžeh...).

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM