EN

Moje dcera je feťačka

Soňa Šlégrová


Cesta na dno, která téměř zničila celou rodinu.
„Jsem matka. Ale od jisté doby si pokládám otázku, zda jsem byla vždy dobrá matka. Jestli jsem právě já nezavinila situaci, kdy se z mojí holčičky stala feťačka.“ Soňa Šlégrová sepsala své vzpomínky, aby pomohla těm, kdo čelí podobným otázkám. Proč se její dcera „chytla“ špatné party a začala brát drogy? Co všechno rodina vyzkoušela jako řešení a proč to selhalo? A co bylo tím nejtěžším rozhodnutím v boji se závislostí? Toto je kronika cesty na dno beznaděje – sepsaná matkou, prarodiči i dcerou samotnou.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr non-fiction
Ilustrátor Adéla Rovná
Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788026448488
Datum vydání 28.08.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,407
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Jsem matka. Ale od jisté doby si pokládám otázku, zda jsem byla vždy dobrá matka. Jestli jsem právě já nezavinila situaci, kdy se z mojí holčičky stala feťačka. (Ano, použiji tak ostré slovo, protože to, čím jsme si všichni prošli, nechci ‚změkčovat‘ neutrálními pojmy.) Nebo je to jen vina její a jejího okolí? Jako každý rodič feťáka si <

dnes a denně pokládám otázku, co víc jsem mohla

udělat pro své dítě. Co jsem udělala špatně?

Proč se to muselo stát zrovna mně?“

Existují knihy, které vás přinutí k zamyšlení. Takovou sepsala i Soňa Šlégrová, matka, která musela sledovat pád své dcery do drogové závislosti se všemi důsledky, jež tato situace měla pro rodinu. Ve svých vzpomínkách se vrací k útlému dětství dcery, k problémům, které mohly být spouštěčem budoucí tragédie. Detailně popisuje moment, kdy si musela přiznat, že její dítě je závislé, všechny následné pokusy situaci řešit a nezdary, které následovaly. Zcela upřímně si pokládá ty nejtěžší otázky viny či zodpovědnosti. Výsledek je mimořádný i tím, že do knihy svými vzpomínkami přispěli autorčini rodiče a taky samotná dcera paní Šlégrové.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM