
Druhá republika
Co následovalo těsně po podepsání mnichovské dohody? Jaké byly další osudy českého státu vydaného na...
Poznejte, jak to bylo Kinoautomatem nebo jak vznikl seriál Byli jednou dva písaři
Tvorba, umění a realizační postupy režiséra Jána Roháče patří k významným pokladům české popkultury a jeho dílo tvoří pevný základ i současné audiovizuální tvorby. Na Expu v Bruselu roku 1958 zrealizoval světovou premiéru unikátní Laterny magiky, o devět let později na Expu v Montrealu představil projet Kinoautomatu. Spolupracoval s divadlem Semafor a s řadou dalších významných divadelních scén. Do paměti televizních diváků se zapsal například seriálem Byli jednou dva písaři nebo pořady Hovory H s Miroslavem Horníčkem.
Tato kniha vypráví nejen o jednotlivých etapách Roháčova uměleckého a rovněž tak značně hektického společenského života, ale i o peripetiích televizní a divadelní tvorby v 50. až 70. letech tehdejšího Československa. Přináší celou řadu autentických svědectví četných Roháčových přátel, kolegů, současníků a stejně tak i velké množství konkrétních a často nově objevených souvislostí a dokumentů.
Autorem knihy Ján Roháč – Život, styl a dílo jedinečného režiséra je navíc jeden z jeho dlouholetých nejbližších spolupracovníků. Už touto svou autenticitou není tedy tato publikace jen dalším z řady titulů specifi cké memoárové literatury, ale především hodnověrným a pozoruhodným literárním dokumentem, jenž jistě bude navýsost cenný pro ty, kteří se vážně zajímají o podstatu a pozadí československého populárního kumštu v tom nejlepším smyslu toho slova.
Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé
Přihlásit