EN

Čínština pro samouky

Eliška Betty Foltýno


Zkuste s námi proniknout do tajů čínštiny!
Učebnice je určena pro samouky - úplné začátečníky, podá jim základní přehled o čínském jazyce, kultuře a způsobu života. Po úspěšném zvládnutí všech lekcí se studenti dostanou na úroveň mírně pokročilých (level 2). Součástí knihy je mp3 s ukázkami dialogů, slovní zásobou, cvičeními. Velmi užitečné jsou pro začátečníky animace psaní čínských znaků, které vám usnadní první pokusy při jejich zdolávání.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788025121467
Datum vydání 22.12.2008
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,448
Typ Kniha + CD audio, MP3
Vazba brožovaná lepená

Čínština pro samouky je určena všem zájemcům o získání základů zjednodušeného čínského jazyka, tzv. „obecné“ čínštiny, který je úředním jazykem Čínské lidové republiky. Cílem učebnice je naučit vás na této základní úrovni číst a porozumět čínskému textu, komunikovat s rodilými mluvčími písemnou i ústní formou a seznámit vás s některými čínskými reáliemi.

Každá lekce obsahuje:

- úvodní text (informace o kultuře, zvycích…)

- slovní zásobu

- článek v čínštině

- výklad gramatiky (zaměřuje se na vysvětlení frází)

- cvičení

V závěru knihy je uveden přehled gramatiky, slovníček, užitečné odkazy, česko-čínský a čínsko-český slovníček a klíč ke cvičením.

Nedílnou součástí učebnice je mp3 s audionahrávkou namluvenou rodilou mluvčí z Číny a mluvčím z Tchaj-wanu a animacemi čínských znaků. Audionahrávka napomůže utvrzení slovní zásoby, procvičení výslovnosti a schopnosti lépe porozumět mluvenému projevu. Názorné animace čínských znaků vám zjednoduší učení psaní.

O autorce:

Li Beibei (vl. jménem Eliška Betty Foltýnová)

se s čínštinou seznámila při studiu zahraničního obchodu v Kunovicích. Problematice čínské kultury a jazyka se intenzivně věnuje již čtvrtým rokem. Ve své práci se zaměřuje zejména na průzkum možností exportu českého zboží na čínský trh, své poznatky publikovala v článku „Základní studie čínského trhu z pohledu vybraných rizik a bariér“ na šesté mezinárodní vědecké konferenci „MANAGEMENT, ECONOMICS AND BUSINESS DEVELOPMENT IN THE NEW EUROPEAN CONDITIONS“ v Brně.

V současné době se také podílí na přípravě internetového česko-čínského a čínsko-českého slovníku.

mp3 s audionahrávkou a anim

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM