EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Simulace podnikových procesů

Martin Dlouhý, Jan Fábry, Martina Kuncová, Tomáš Hladík


Připravte se na praxi předem!
Záměrem této publikace je nabídnout ucelený úvod do teorie a praxe simulačních modelů se zaměřením na aplikace z podnikové sféry. Simulace je moderní metoda analýzy složitých podnikových procesů, které obsahují prvky náhodného a dynamického chování a také je v podstatě jedinou dostupnou metodou jak takové složité systémy studovat. Jedinečné zpracování doplněné případovou studií.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788025116494
Datum vydání 14.06.2007
Věk od 15
Formát 170x225 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,38
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Získejte ucelený přehled v oblasti simulačních modelů, včetně názorných příkladů z podnikové praxe.

V publikaci naleznete:

- simulační modely

- modelování variability procesů

- modelování struktury a dynamiky systémů

- simulační experimenty a analýzy výsledků

- přehled simulačních programů a krátký český manuál k nim

- příklady využití simulace v praxi včetně případových studií

Řešení manažerských problémů pomocí nástrojů dynamické simulace je moderní a efektivní metoda, která umožňuje jednoduše simulovat rozsáhlé podnikové změny v prostředí počítačového modelu. Manažer tak před samotnou realizací změn může posoudit dopady na chod podniku a velice dobře odhadnout i konkrétní přínosy a nutné investice.

Ve skutečnosti si manažer prostě nemůže dovolit přestavět celý sklad, koupit novou výrobní linku, odzkoušet složitou odstávku výrobního zařízení a celou řadu dalších změn. Simulace mu toto všechno nabízí i se zohledněním možných rizik a nejistoty při maximalizaci přínosu pro podnik. Klíčovým přínosem simulačních modelů je tvorba možných kombinací a různých variant scénářů. Do rukou se pak dostává řešení pro všechny možné situace, které byly v modelu zohledněny a mohou ve skutečnosti nastat.

Autoři zvolili vhodnou kombinaci teorie, jednoduchých ukázkových příkladů a komplexních případových studií ze skutečných projektů realizovaných v podnikové praxi. Čtenář tak získává dobrý přehled o problematice simulace. Součástí knihy jsou i ukázky z dostupných specializovaných řešení na trhu, stejně jako možnost využití simulace v prostředí dobře známého MS Excel.

Ing. Tomáš Formánek

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM