Neverbální komunikace | Albatrosmedia.cz
EN

BELETRIE PRO DOSPĚLÉ SE SLEVOU 20 % + DÁREK K NÁKUPU NAD 500 KČ 

Neverbální komunikace

Oldřich Tegze


Co vám prozradí lidské chování a jednání, a jak toho využít
Neverbální komunikace představuje obrovský zdroj informací pro poznávání lidského chování a jednání. Dozvíte se, co vše vám prozradí postoj, chůze, způsoby sezení, pohyby rukou, trupu, pánve, krku, šíje a hlavy. Poznáte, jak jsou v těle přenášeny a umocňovány emoce a co všechno můžete během takového přenosu emocí z těla vyčíst. Kniha je plná kreseb a fotografií s popisem.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 496
EAN 9788025101834
Datum vydání -
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 1
Typ Kniha + CD

Neverbální komunikace představuje obrovský zdroj informací pro poznávání sebe i druhých lidí. Důležité je i to, jak k informacím přistupujeme, jak jim rozumíme a jak s nimi nakládáme. V této knize se dotýkáme všech důležitých oblastí a díváme se na ně novým pohledem. Kdo očekává jen mechanické přiřazování jednotlivých významů k signálům těla, bude zklamán. Nejsme přesvědčeni, že např. obrázek osoby škrábající se za uchem s komentářem, že jde o snahu nás podvést, je opravdu správné naplňování pojmu neverbální komunikace – řeči těla.

Mezi nejzajímavější oblasti bezesporu patří:

- falešné představy vycházejí z nesprávných představ o lidech, jevech a dění kolem, z nereálných přání

- anatomie chování neustálý a aktivní proces výměny informací mezi organismem a jeho vnějším i vnitřním prostředím

- otázka „Jsme více tělo, nebo duše?“ obě složky, soma i psýché se navzájem podmiňují,doplňují a stimulují, společně představují ohromný potenciál, který má člověk k dispozici pro vlastní seberealizaci, tvořivé budování vztahů i sebepoznávání.

- emoce a tvar protože má emoce sílu se „vtlačit “do tělesného tvaru, má i tvar naopak „schopnost“ nás informovat o kvalitě emočního prožitku.

- postoj, chůze, způsob sezení, ruce, trup, pánev, krk, šíje a hlava co vše o nás prozrazují

- tělesné signály a jejich interpretace různé systémy nám pomáhají jevy zachycovat, popisovat a vyhodnocovat

- tělesný kontakt kdy jsou emoce „přenášeny“ a umocňovány

- agrese a agresivita hrající významnou roli při přežití a reprodukci

- dominance a submise kdy dominance představuje snahu ovládnout prostor i lidi v něm a submise naopak

- písmo jako zdroj poznání v rukou odborného psychologa se stává tento neverbální produkt dokonalým projektivním testem.

Navrženými úkoly, které jsou uvedeny na konci většiny kapitol, vás chceme inspirovat k aktivní práci s informacemi, k jejich ověřování. Je již na Vás, zda se rozhodnete pro oblast vlastního sebepoznávání, partnerských vztahů, vztahů v pracovních týmech, vlastního duševního zdraví nebo rozvoje svých dovedností. Kniha je plná kreseb a fotografií, na nichž je vše popisováno a vysvětleno, přičemž na konci každé kapitoly se sami můžeme otestovat připravenými úkoly.

Soubory ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.