97 klíčových znalostí programátora | Albatrosmedia.cz
EN

97 klíčových znalostí programátora

Zkušenosti expertů z praxe

Kevlin Henney


Lepší programy podle rad profesionálů
Nechte si poradit od profesionálů, kteří se programováním zabývají denně. Kniha přináší 97 praktických tipů, jak zlepšit stávající programátorské postupy a realizovat tak lepší kód rychleji a efektivněji. V publikaci se jednotliví přispěvatelé zaměřují na praktické postupy, které jim přinesly úsporu času, financí, lidských zdrojů a pomohly ve výsledku realizovat skvělé programy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název 97 Things Every Programmer Should Know
Počet stran 240
EAN 9788025131459
Datum vydání 02.11.2010
Věk od 15
Formát 148x210 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,3
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Vaše programy fungují, ale i přesto cítíte, že by mohly být mnohem lepší? Nedaří se vám efektivně programovat v týmu? Stojí vaše projekty příliš mnoho času a úsilí? Nechte si poradit od expertů, kteří vědí, jak na to.

Kniha je netradiční hned ve dvou směrech. Nespoléhá se na jediného autora, na výsledném textu se podílelo přes 70 přispěvatelů, díky kterým publikace pokrývá široké spektrum témat. V knize nenajdete klasické kapitoly plné teorie, místo nich byla zvolena forma krátkých výstižných tipů, o které se s vámi podělí přední světoví specialisté. Nečekejte popisy algoritmů, vysvětlení funkcí či návod na instalaci překladače, na knize se podíleli experti, pro které je programování denním chlebem. Rady, jež v knize najdete, je mnohdy stály mnoho sil, energie a prostředků – vy už podobné chyby opakovat nemusíte.

Kniha je určena všem, jejichž práce se točí kolem programování. Nejen programátoři, ale i projektoví manažeři, softwaroví architekti a analytici v ní najdou užitečné rady z praxe. V úvodu knihy jsou jednotlivé tipy rozděleny do oblastí podle zaměření. V knize najdete rady:

- Vylepšete kód tím, že ho odstraníte

- Naučte se říct: „Ahoj, světe“

- Dlouhověkost provizorních řešení

- Pouze kód říká pravdu

- Odložte myš a odstupte od klávesnice

- Dvě hlavy jsou často lepší než jedna

- Když programátoři a testeři spolupracují

- …a dalších 90 praktických tipů, jak produkovat lepší programy

Kevlin Henney je nezávislým konzultantem a školitelem. Zaměřuje se na vzory architekturu, techniky programování, jazyky, postup a proces vývoje. Je autorem řady sloupků pro nejrůznější časopisy a online publikace, včetně The Register, Better Software, Java Report, CUJ a C++ Report.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM