EN

Regulární výrazy

Kuchařka programátora

Jan Goyvaerts, Steven Levithan


S kuchařkou budou vaše regulární výrazy obzvláště propečené...
Kuchařka nabízí formou problém-řešení-rozbor řešení celé řady úloh, na které se využívají regulární jazyky. Recepty v knize jsou určeny pro osm programovacích jazyků, podle svého zaměření jsou rozděleny do šesti kapitol, kterým předchází seznámení s problematikou regulárních výrazů. V něm se seznámíte s obecnými postupy, jak pomocí regulárních výrazů rychle najít přesně to, co hledáte.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Regular Expressions Cookbook
Počet stran 384
EAN 9788025119358
Datum vydání 25.05.2010
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,6
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Kuchařka programátora je vyčerpávající sbírkou návodů, řešení problémů a praktických příkladů. Stírá propast mezi obvykle teoretickými průvodci a reálnými příklady z praxe. Odhalí vám nová, univerzálnější řešení daných problémů a rozšíří vaše poznání regulárních výrazů na ryze praktickém základě – bude neocenitelným pomocníkem každého programátora, který využívá regulární jazyky ve svých projektech.

Publikace se věnuje regulárním výrazům nejprve obecně a vysvětluje principy, na kterých jsou regulární výrazy postaveny. Po krátkém úvodu již následuje šest kapitol s více než 100 praktickými příklady využití regulárních výrazů. Autoři se nezaměřují jen na jeden programovací jazyk, místo toho jich nabídnou rovnou osm. Jednotlivá řešení jsou zaměřena na nejčastější problémy, které programátoři řeší a pro jejichž řešení je použití regulárních výrazů jedním z nejvhodnějších prostředků. Kniha vás mimo jiné naučí:

- Využívat nástroje pro rychlejší práci s regulárními výrazy

- Efektivně používat regulární výrazy v osmi programovacích jazycích

- Maximalizovat potenciál regulárních výrazů ve svých programech

- Ověřovat a formátovat vstupní data

- Vyhledávat jednotlivá slova, řádky a speciální znaky

- Zpracovávat čísla v různých tvarech a soustavách

- Pracovat se souborovými cestami a internetovými adresami

Určeno pro C#, Javu, JavaScript, PHP, Perl, Python, Ruby a VB.NET O autorech:

Jan Goyvaerts je vývojářem softwaru pracujícího s regulárními výrazy. Navrhl a vyvinul jeden z nejlepších nástrojů pro práci s regulárními výrazy, program RegexBuddy.

Steven Levithan se problematikou regulárních výrazů zabývá již několik let, patří mezi špičkové experty na regulární výrazy v JavaScriptu.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM