EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Microsoft Windows Server 2003

Hotová řešení

Patrik Malina


Vše pro kompletní nastavení a zprovoznění funkcí systému.
Kniha představuje každodenní administrátorské postupy pro běžně řešené úkoly ve Windows Serveru 2003, ale také četné ukázky správy pomocí příkazového řádku a jeho nástrojů. Více než 270 řešení představuje unikátní praktickou sbírku postupů např. pro připojení ke vzdálenému systému, dynamickou konfiguraci síťových rozhraní, Active Directory a řízení sítě pomocí Group Policy, ladění webového serveru či zabezpečení sítě.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 360
EAN 9788025110966
Datum vydání 24.08.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,58
Typ Kniha + DVD
Vazba brožovaná lepená

Windows Server 2003 společnosti Microsoft, aktuálně ve verzi R2, je moderní, síťový operační systém, jenž vyhoví naprosté většině požadavků administrátora: od serverů základních síťových služeb, výbavy pro souborové a tiskové služby až po robustní řešení centralizované správy a zajištění síťových politik.

Tato publikace představuje každodenní administrátorské postupy pro běžné a často používané služby a nástroje Windows Serveru 2003, ale také četné ukázky správy pomocí příkazového řádku a jeho nástrojů. V knize naleznete více než 270 řešení situací, do nichž se každý den nutně dostává nejeden administrátor systému.

Autor se v knize mimo jiné věnuje těmto tématům:

- Provádění skriptů Windows Scripting Host

- Výpis aktuálně běžících úloh, přístup ke vzdálené ploše

- Nastavení klienta DHCP, služby DNS a WINS, připojení k Internetu

- Použití Active Directory pro centralizovanou správu, řízení sítě pomocí Group Policy (Zásad skupiny), replikace mezi řadiči domény

- Zpřístupnění souborů po síti a nastavení práv pro přístup

- Zavedení infrastruktury PKI, šifrovaná komunikace IP Sec

- Distribuce softwaru pomocí Group Policy (Zásad skupiny), spouštění aktualizací

- Zprovoznění webového werveru, konfigurace služeb SMTP a POP3

- Monitorování provozu v síti, záznam událostí

V knize najdete řadu důležitých postupů krok za krokem, jejichž výsledky jsou ilustrovány mnoha obrázky a výpisy příkazového řádku.

DVD přiložené ke knize obsahuje skripty a další zdroje řešení popisovaných v knize, dále velké množství administrátorských nástrojů, Service Pack pro Windows Server 2003 a Small Business Server 2003, a taktéž dokumentací a Resource Kit některých nástrojů obsažených na DVD.

O autorovi:

Patrik Malina (MCSE, MCSA, MCP a MCT) je lektorem počítačové školy Gopas. Zde vede kurzy, související s operačními systémy Microsoftu, skriptováním, obsáhlou tematikou zabezpečení či třeba návrhem sítí. Je členem Windows User Group a jako takový přednáší na konferencích (např. Technical Education Conference v Praze). Tuto publikaci vytvořil během své stáže v australské Sidney.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM