Hardwarová rozhraní | Albatrosmedia.cz
EN

Hardwarová rozhraní

Průvodce programátora

Michael Gook


První kniha o hardwarových rozhraních svého druhu u nás!
Kniha adresovaná především vývojářům se plně věnuje rozhraním, portům a sběrnicím používaným v počítačích (nejen osobních) a umožní čtenáři těmto zařízením lépe porozumět. Zabývá se mj. technologiemi LPT, COM, USB, FireWire, SCSI, Serial ATA, kartami typu flash, AGP, PCI, PCI-X, PCI Express, LPC, PCMCIA, CardBus, Bluetooth, a dalšími.

Detailní informace

Žánr hardware
Jazyk čeština
Počet stran 464
EAN 9788025110195
Datum vydání 12.09.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,82
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Unikátní kniha, kterou držíte v rukou, je určena všem opravdovým programátorům a vývojářům hardwarových zařízení. Publikace, která byla z anglického originálu přeložena už do několika jazyků, vám poskytne ucelené informace, normy, fyzické specifikace portů a všechny další relevantní informace pro práci s hardwarovými zařízeními. Kniha se přitom neomezuje jen na rozhraní typická pro stolní počítače: najdete zde i spoustu méně rozšířených rozhraní užívaných jak v průmyslových odvětvích, tak v elektronických zařízeních všeho druhu, určených pro běžné uživatele a spotřebitele. Obsahuje také definice signálních linek a uspořádání signálů na vstupně-výstupních konektorech, diagramech časování, přerušeních.

Kniha je jedinečná nejen svým zaměřením, ale také úplností: najdete zde pohromadě obrovské množství ucelených informací o všech myslitelných druzích hardwarových zařízení.

Kniha popisuje sběrnice i univerzální externí, bezdrátová, síťová a doplňková sériová rozhraní a rozhraní periferních zařízení.

Konkrétně se zabývá následujícími technologiemi:

- Paralelní rozhraní: LPT, SCSI

- Sériová rozhraní a sběrnice: COM, USB, IEEE 1394: FireWire

- Vstupně-výstupní rozšiřovací sběrnice: AGP, PCI, PCI-X, PCI Express, LPC, PCMCIA, CardBus

- Specializovaná rozhraní periferních zařízení: myši, monitory, tiskárny, rozhraní zvuku a videa, herního portu

- Rozhraní počítačových sítí

- Bezdrátová rozhraní: Bluetooth, IrDA

- Rozhraní zařízení pro ukládání dat: karty typu flash, řadiče (DMA, PCI IDE, Serial ATA a řadiče disketových jednotek AT)

- Doplňková rozhraní a sběrnice: SPI, MII, SMI, JTAG

O autorovi:

Michael Gook je uznávaný odborník v oblasti vývoje hardwaru, softwaru, robotiky, kybernetiky, elektromechaniky a řídících systémů. Tato kniha mu přinesla uznání odborníků a stala se referencí v oboru. Odborné korektury a kontroly lokalizace se ujal Prof. Ing. Václav Dvořák, DrSc., který mimo jiné přednáší Architekturu počítačů a Programování paralelních systémů na Ústavu počítačových systémů Fakulty informačních technologií VUT v Brně.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM