EN

Programujeme aplikace pro Symbian OS

V jazyce C++

Richard Harrison


OS Symbian nebyl nikdy přístupnější než nyní!
Chcete programovat aplikace pro mobilní telefony, komunikátory či PDA? Nyní máte možnost. První česká příručka programování pro operační systém Symbian probírá témata do hloubky a nevynechává žádnou klíčovou funkci, jako je třeba aplikační rámec pro média, která jsou v jádru pozornosti mobilních telefonů platforem UIQ či Series 60. Přiložené CD obsahuje zdrojové kódy, vývojové prostředí a další nástroje.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 408
EAN 9788025112434
Datum vydání 13.02.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,654
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Symbian OS, výkonný a upravitelný operační systém využívaný světovými výrobci mobilních zařízení, je díky této knize přístupný všem, kdo chtějí do jeho útrob proniknout. Využít tak budete moci nejen jeho jádro, integrovanou podporu telefonie, komunikační protokoly, správu dat či rozšířenou podporu grafiky, ale též nízkoúrovňové grafické uživatelské prostředí a enginy dalších aplikací.

Tato kniha rozšiřuje základy programování v Symbianu do vyšších úrovní, takže budete schopni využívat náročnější funkce Symbianu. Témata autoři probírají do hloubky a nevynechávají žádnou klíčovou funkci, jako je třeba aplikační rámec pro média, která jsou v jádru pozornosti mobilních telefonů platforem UIQ či Series 60.

Autoři se v knize věnují mimo jiné těmto tématům:

- Vytváření a rušení objektů, zpracování chyb a vyčištění paměti

- Programování uživatelského rozhraní – obrazovky, ovládací prvky, témata

- Tvorba vzhledu a kreslení ovládacích prvků a dialogů

- Programování událostí generovaných klávesnicí či perem

- Vytváření, registrace, deregistrace a rušení pohledů

- Systém souborů, vytváření úložišť, zdroje a bitmapy

- Využití Multimedia Framework nebo knihovny ICL

- Multimediální služby, použití zvuků a videa, přístup k fotoaparátu

- Komunikace pomocí protokolů TCP/IP, Bluetooth, Infraport, WAP nebo SMS

- MMS a komunikace se serverem, vytváření a mazání zpráv MMS

- Testování aplikací a systému Symbian pomocí praktických nástrojů

Ke knize je přiloženo CD obsahující všechny potřebné nástroje. Najdete na něm vývojová prostředí Symbian OS Kit pro platformy Series 60 i QUI 2.1, česky okomentované kódy ukázkových aplikací, užitečné utility a testovací nástroje: Bullseye Coverage Wrapper, Countloc,Tview Sort a Network emulator. CD doplňuje velice hodnotná dokumentace a výukové materiály.

O vedoucím autorovi:

Richard Harrison vstoupil do služeb společnosti Symbian (tehdy Psion) v roce 1983. Většinu svého času strávil systémovou integrací (SI) a vytvářením a vedením týmu SI. Vytvořil uživatelskou dokumentaci programů pro Sinclair QL, Psion Organiser I a zdrojový kód překladače první verze jazyka OPL. Je spoluautorem tabulkového procesoru Psion Organiseru II a hlavním designérem a autorem textových procesorů pro Psion Series 3 a 3a. Mimo jiné též působil jako vedoucí autor týmu Psion SIBO SDK.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM