EN

444 tipů a triků pro nákup počítače a komponent

Pavel Nygrýn, Radek Bábíček


Rady pro výběr, stavbu či upgrade počítače.
Nevyznáte se plně v parametrech současných počítačů a jejich komponent? Pak oceníte knížku plnou praktických rad a upozornění, stojících na zkušenostech dvou odborníků z časopisu Computer a i relativně zkušeným uživatelům počítačů přinese jistě nemálo překvapení. Týkají se stolních počítačů i notebooků, jejich komponent od základních desek až po periferie i celkové vyladěnosti sestav, uplatňování záruk a reklamací atd.

Detailní informace

Žánr hardware
Jazyk čeština
Počet stran 136
EAN 9788025109281
Datum vydání 27.04.2006
Věk od 15
Formát 148x210 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Tipy a triky
Hmotnost 0,2
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chystáte se ke koupi, sestavení nebo upgradu počítače? Nevyznáte se plně v typech a parametrech současných komponent? Máte obavu o jejich vzájemnou kompatibilitu? Záleží vám na výkonu, tichém chodu či jiné specifické vlastnosti počítače a nechcete utrácet za celkově náročně vybavené sestavy?

Ve všech těchto případech oceníte unikátní knížku plnou ryze praktických rad, odhalených triků a doporučení, která stojí na dlouholetých zkušenostech dvou odborníků z časopisu Computer, získaných v testech a recenzích nejrůznějších počítačových komponent a sestav. Jde o vzácnou sbírku, která vznikala po několik let a byla neustále aktualizována. I relativně znalým uživatelům či stavitelům počítačů přinese jistě nemálo poučení, překvapení – a někdy i zklamání svědčící o tom, že v realitě je ne vždy všechno tak růžové, jak se nás snaží výrobci a prodejci počítačového hardwaru přesvědčit. Poznáte například:

- jaká sestava je vyvážená,

- triky prodejců s označováním procesorů,

- možnosti připojení mobilu k notebooku,

- spotřebu energie u monitorů,

- co je digitálně čistý vzduch,

- sluchátka připravená k telefonování,

- čím platíte za nízkou cenu u tiskáren,

- „kouzla“ prodejců s názvy základních desek,

- který procesor je nejnadějnější pro přetaktování,

- které paměti nemusí být podporovány u základních desek,

- která rozhraní u pevných disků mají do budoucna význam,

- kdy krade grafická karta systémovou paměť,

- formáty CD a DVD, metody zápisu a doplňkové technologie vypalovaček,

- citlivost a rušení televizních karet,

- co umí dnešní modemy,

- rozdíly mezi baleními „bulk“ a „retail“,

- pravdu okolo záruk a reklamací.

Kniha se zabývá jak stolními počítači, tak i dnes stále populárnějšími notebooky a komponentami těchto sestav od skříní, základních desek, procesorů, pevných disků a pamětí přes grafické, zvukové, televizní a další přídavné karty až po periferie: monitory, tiskárny, skenery, klávesnice a myši, záložní zdroje, reproduktory, sluchátka a mikrofony či herní zařízení.

O autorech:

Pavel Nygrýn je absolventem Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 1999 byl spolupracovníkem a později redaktorem časopisů Computer, Jak na počítač a Computer Speciál. Kromě řešení problémů s počítačovou techniku se baví také chovem plazů a opravou zřícenin.

Radek Bábíček je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2000 byl spolupracovníkem časopisu Computer, od roku 2002 jeho redaktorem. Podílel se i na vzniku časopisů Jak na počítač a Computer Speciál. Když mu zbude čas při organizování testů v Computeru, rád si zahraje na kytaru a popije dobrého vína.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM