BIOS a Setup | Albatrosmedia.cz
EN

BIOS a Setup

Průvodce základním nastavením počítače

Jaroslav Horák

5,0
( 1 )

Poznejte tajemství BIOSu a nastavení počítače pomocí Setupu!
Tato kniha je pro všechny, kdo sestavují či instalují počítač, vyměňují v něm komponenty či upgradují. Pochopí roli BIOSu v počítači, jeho vazbu na použitý hardware a význam nejrůznějších nastavení Setupu. Dosud velmi postrádaná publikace přichází konečně na pulty knihkupectví! Publikace by neměla chybět v knihovničce žádného méně pokročilého uživatele, který se zajímá o hardware počítače. Computer 15–16/04

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 132
EAN 9788025101483
Datum vydání 05.05.2004
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,25
Typ Kniha

Zatímco svému operačnímu systému často uživatelé rozumějí a dokáží bez obtíží pracovat ve Windows nebo Linuxu, systém, který mají na svém počítači všichni, jim zůstává skryt. Ve chvíli, kdy ale nastane nějaký problém – například po přidání nového hardwaru nebo při poruše stávajícího – se s BIOSem setkávají a mnozí si nedokáží poradit s provedením potřebných nastavení.

Těmto uživatelům je určena další publikace z pera zkušeného autora, jež se jako dosud jediná v českém jazyce věnuje tajemstvím nastavení v BIOSu. Naleznete v ní vysvětlující popisy chybových hlášení, ale i návod k upgradu BIOSu pomocí přepsání paměti flash, ve které je BIOS na vašem počítači uložen. V publikaci získáte zdatného pomocníka při upgradu počítačového hardwaru, řešení potíží s fungováním počítače, při přetaktování procesoru nebo jiné potřebě změny vnitřní konfigurace.

Kniha objasňuje zejména následující problematiku:

- Základní seznámení s hardwarem počítače

- Obvyklé položky Setupu pro konfiguraci BIOSu

- POST testy a chybová hlášení

- Upgrade (tzv. „flash“) BIOSu

- Řešení konfliktů různých zařízení (přerušení, DMA apod.)

Tato velmi praktická publikace je koncipována tak, že principy a popisované postupy jsou i přes mírně odlišný vzhled konfiguračních nabídek platné pro nastavení BIOSů všech nejrozšířenějších výrobců, AMI, Award, Phoenix.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM