EN

Microsoft Windows Server 2003

Velký průvodce administrátora

Sharon Crawford, Charlie Russel, Jason Gerend


1374 stran pro důkladné zvládnutí vašeho systému!
Pokud začínáte jako správci sítě s Windows Serverem 2003 nebo se potýkáte s potížemi při instalaci, konfiguraci, správě nebo zabezpečení tohoto serverového systému, poradí vám tento průvodce v činnostech, které potřebujete vykonávat a při řešení obvyklých problémů. Naleznete zde vysvětlenu funkci systému, administraci služeb, Active Directory, použití řádkových příkazů, správu disků ad.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 1374
EAN 9788025105795
Datum vydání 03.06.2005
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 2
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Správa sítí je natolik rozsáhlá problematika a Microsoft Windows Server 2003 natolik funkčně vybavený systém, že je nelze důkladně poznat jinak než v opravdu rozsáhlé a kompletně pojaté publikaci. Velký průvodce administrátora, jedna z nejpodrobnějších knih vydaných k tomuto operačnímu systému vůbec, takovou publikací je. Je určena všem, kdo potřebují v nejrůznějších podmínkách a co nejefektivněji uvést v provoz a udržet v něm počítačovou síť založenou na Windows Serveru 2003.

Tloušťka této publikace, čítající se 40 kapitolami a 3 dodatky více než 1350 stran, by však neměla děsit ani začínající administrátory – s nimi počítá především. Tento základní průvodce instalací, konfigurací a správou produktů skupiny Windows Server 2003 však díky své kompletnosti, přehlednosti a přesně popsaným postupům poslouží i zkušenějším správcům jako spolehlivá příručka, v níž najdou podrobně popsáno, jak se která operace provádí, co které nastavení znamená a řešení resp. varování před většinou obvyklých problémů.

Z neobvykle bohatého obsahu zmiňme alespoň:

- Příprava na implementaci systému v síti, naplánování struktury adresářových služeb, domén apod.

- Instalace systému, konfigurace síťových nastavení, souborových, tiskových a poštovních služeb, skupinových zásad (Group Policy), včetně vzdálené instalace (RIS)

- Upgrade z Windows NT 4, 2000 nebo XP

- Zajištění hladké spolupráce se systémy Novell Netvare nebo UNIX/Linux.

- Běžné síťové operace jako správa uživatelů, skupin, souborových prostředků, protokolů TCP/IP, serveru DNS, Active Directory, terminálových a dalších služeb

- Implementace bezpečnosti, použití clusterů, konfigurace úložišť a stínových kopií

- Internetové servery včetně optimalizace IIS 6.0, ISA Serveru, Certificate Services, Webové farmy, připojení, konfigurace sítě VPN atd.

- Automatizovaná správa softwaru, využití nových nástrojů příkazové řádky a nahrazení rutinní administrace skriptováním

- Použití monitorovacích nástrojů, zálohování, automatická obnova, příprava odolnosti vůči chybám, předcházení problémům, řešení pro případ havárie, optimální nastavení registru atd.

O autorech:

Charlie Russel a Sharon Crawford jsou spoluautory desítek knih o operačních systémech, např. Running Microsoft Windows NT Server 4, UNIX and Linux Answers nebo Microsoft Windows 2000 Server Administrator's Companion.

Charlie Russel je konzultantem se specializací na kombinované sítě Windows-UNIX a oba pravidelně píší o Windows XP pro Microsoft Windows XP Expert Zone www.microsoft.com/windowsxp/experzone.

Jason Gerend se počítači zabývá od dob MS-DOSu 2.0; od r. 1996 je konzultantem a webmasterem.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM