EN

Microsoft Internet Explorer 5.5 Uživatelská příručka

Jiří Lapáček, Jiří Hlavenka


Prohlížeč je dnes nezbytným oknem do světa Internetu a populární Microsoft Internet Explorer je od Windows 98 již součástí operačního systému. Kniha pomůže úplným začátečníkům i zkušenějším uživatelům dobře se seznámit s dalšími součástmi. Naleznete zde velmi podrobný a tipy nabitý postup pro práci s elektronickou poštou, diskusními skupinami, Adresářem, programy NetMeeting a Chat.

Detailní informace

Žánr internet
Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788072264186
Datum vydání 01.01.2001
Věk od 15
Formát 190x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,33
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Prohlížeč neboli browser je dnes skoro nezbytným oknem do světa Internetu; od Windows 98 se už stává součástí operačního systému, ať se nám to líbí nebo ne. Je jím samozřejmě Microsoft Internet Explorer, který je ale ve své páté verzi naštěstí natolik kvalitní, že by práce s ním neměla nikomu vadit.

Ač vypadá na první, a možná i druhý pohled Internet Explorer 5 stejně jako předchozí dvě verze, je v něm opět dostatek nových prvků, zejména „těch uvnitř“, pro uživatele málo viditelných. Opět platí, že největší pokrok zaznamenaly doplňkové programy, jako je Outlook Express (ten je dnes standardní součástí „velkého“ Outlooku a vyniká hlavně čtečka newsgroups), rozšíření možností uživatelského přizpůsobení, lepší vyhledávání a mnohem lepší práce s historií, lepší možnosti práce offline atd. Nejnovější verze 5.5, které se věnuje naše kniha, se od páté verze liší náhledem stránky před tiskem a určitými vnitřními změnami. Příručku tedy mohou s klidným svědomím upotřebit i uživatelé verze 5.0.

Předkládaná kniha je proto oproti předchozím vydáním značně přepracována; je určena jednak pro úplné začátečníky pracující s prohlížečem, jednak pro zkušenější uživatele, kteří přecházejí z předchozí verze či z prohlížeče jiného a především pro ty, kteří se chtějí dobře seznámit právě s dalšími programy balíku. Naleznete zde tedy i velmi podrobný a tipy nabitý postup pro práci s klientem elektronické pošty, pro práci s diskusními skupinami, s Adresářem, s programem NetMeeting a Chat.

V prvních dvou kapitolách se podrobně seznámíte s Internet Explorerem 5.5 (kniha je psána pro českou verzi, která v našich zemích dominuje). Třetí kapitola je věnována novinkám a zajímavým funkcím této verze, které považujeme za důležité; tato část bude zajímavá hlavně pro uživatele předchozích verzí programu. Čtvrtá kapitola popisuje instalaci a konfiguraci programu. V páté kapitole se věnujeme programu Outlook Express – tedy všemu, co souvisí s elektronickou poštou a diskusními skupinami, naučíte se i pracovat s adresářem (knihou adres) a vůbec používat elektronickou poštu obecně, nejen tento program. Poslední kapitola pojednává o méně používaných programech, které jsou součástí balíku Internet Explorer 5.5, jako je NetMeeting a Chat.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jiří Lapáček

Jiří Lapáček

Jiří Lapáček pracoval po absolvování VŠCHT deset let jako programátor. Stál u zrodu známé firmy Software602, pro niž vytvořil dokumentaci ke všem jejím produktům. Je autorem několika interaktivních počítačových kurzů, řady článků, například pro časopis Počítač pro každého, a více než desítky úspěšných knih z řad Jednoduše a Pro seniory. Jeho publikace vynikají živým stylem a srozumitelností pro začínající uživatele.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM