EN

Apache

Příručka správce WWW serveru

Vlastimil Pošmura


Chcete se dozvědět vše o webovém serveru Apache, který je navíc distribuován zdarma a je naprosto nezávislý na platformě operačního systému? Pak právě pro vás je tato publikace zahrnující nejen popis instalace, konfigurace a správy Apache, ale také kapitoly věnující se jeho zabezpečení a spolupráci s HTML či SSI. Na jednom místě naleznete vše k instalaci, konfiguraci a správě. Co víc si lze přát? Softwarové noviny 7/03

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 314
EAN 9788072266968
Datum vydání 20.03.2003
Věk od 15
Formát 190x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,58
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Publikace je svého druhu ojedinělá. Pojednává o zdaleka nejrozšířenějším a nejstabilnějším webovém serveru Apache, který je navíc distribuován zdarma a je naprosto nezávislý na platformě operačního systému. Můžete jej provozovat nejen v prostředí Unix/Linux, ale také Windows! Vývojáři Apache při jeho vytváření mysleli na opravdové experty, pokročilejší správce, ale také na uživatele, kteří by si správcovství webového serveru teprve chtěli zkusit. Apache je však samozřejmě rovněž oblíben i pro svou rozšiřitelnost o obrovské množství modulů a podporu rozhraní skriptů CGI i modulů pro skriptovací jazyky.

Podrobnější informace o tomto webovém serveru vám může nabídnout právě kniha, kterou držíte v ruce. Je určena všem webovým správcům, kteří již mají s Apachem větší či menší zkušenosti, a marně hledali publikaci, která by jejich znalosti rozšířila, ale také samozřejmě těm, kdo již například zvládli vytvořit své vlastní webové stránky, ale chybí jim ještě jeden krok k jejich prezentaci – umístění těchto stránek na kvalitním webovém serveru. Všichni z vás, které tato kniha na první pohled zaujala, se můžete například dozvědět, JAK:

- nainstalovat Apache z binárních souborů a kde můžete tyto soubory zdarma získat;

- otestovat správnost instalace;

- vypadá jádro a stavební prvky Apache;

- nakonfigurovat Apache tak, aby byl jeho chod bezproblémový;

- spustit, spravovat a zastavit Apache;

- provozovat Apache v prostředí Unix/Linux i Windows;

- lze pracovat s moduly, které Apache podporuje;

- vyzrát na konfiguraci Apache;

- Apache spolupracuje s HTML, PHP, SSI či PHP;

- nastavit logování;

- si poradit se zabezpečením Apache.

Velkou předností této knihy je, že ji během psaní autor stále doplňoval a aktualizoval informacemi o nových verzích. Publikace tedy obsahuje vše podstatné, co byste měli jako začínající či pokročilejší správce webového serveru Apache vědět. Je tedy zřejmé, že by ve vaší knihovničce určitě neměla chybět!

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM