EN

Visual Basic 6.0

Učebnice pro střední školy

David Morkes


Učebnice je určena pro ty, kdo se chtějí seznámit se světem programování a mají zájem poznat tvorbu kancelářských programů. Prostřednictvím učebnice Visual Basic 6.0 se naučíte standardní programové úkony jako práce s textovými řetězci, čtení obsahu souboru z disku nebo přístup k datům. Získáte i podrobné vědomosti o jazyce SQL, budete umět definovat DSN a používat přístup do databáze přes RDO.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 180
EAN 9788072263127
Datum vydání 01.01.2000
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,28
Typ Kniha

Chcete se seznámit se světem programování? Máte zájem poznat tvorbu kancelářských programů? Předkládáme vám učebnici Visual Basicu 6.0, která vám toto vše umožní. Po velmi krátké době se naučíte standardní programové úkony jako jsou práce s textovými řetězci, čtení obsahu souboru z disku nebo přístup k datům.

Jste začátečník? Potom potřebujete získat podrobné vědomosti o jazyce SQL, umět definovat DSN a používat přístup do databáze přes RDO. Toto vše dokážete pomocí naší učebnice poměrně snadno a rychle.

Pojďme se společně podívat na strukturu knihy. Hned v první lekci autor popisuje vývojové prostředí a základní filozofii programování. Další kapitoly se věnují nejpoužívanějším ovládacím prvkům a jejich využití při programování. Zvláštní pozornost je věnována přístupu do databáze a používání databázových dat. Následující části se zabývají ošetřením chyb, laděním kódu a hlavně možnostmi, které Visual Basic nabízí pro vytvoření „user friendly“ uživatelského rozhraní. Celá kniha končí popisem vybraných klíčových slov jazyka.

Každá lekce obsahuje ilustrativní příklady, kontrolní otázky a úkoly, na kterých si prověříte i procvičíte právě získané znalosti. Vlastně už dovednosti.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM