EN

Microsoft Visual Basic 6.0 Příručka programátora

Microsoft Corporatio


Reedice příručky k nestárnoucímu programovacímu jazyku
Visual Basic 6 zůstává i přes příchod vyšší verze a nových jazyků stále nejčastější výbavou dnešních programátorů. Univerzální podrobná příručka spolehlivě vyhoví především začínajícím a středně pokročilým programátorům, jimž ukáže možnosti programování ve Visual Basicu v širokém záběru – od vytváření jednoduchých izolovaných programů až po optimalizaci a distribuci plnohodnotných podnikových či webových aplikací.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Microsoft® Visual Basic® 6.0 Programmer´s Guide
Počet stran 852
EAN 9788072261543
Datum vydání 03.04.2002
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,44
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Visual Basic zaujímá mezi programovacími nástroji pro 32bitová Windows výsostné postavení. Ve verzi 6.0 přibyla k tradičně vyspělému produktu řada významných vývojářských prvků i drobných vylepšení, od možnosti překladu do nativního kódu, přes snadnou tvorbu komponent COM až po možnost tvorby internetových aplikací s rysy dynamického HTML a aktivních serverových stránek.

Předkládaná kniha, vytvořená přímo vývojovým týmem Visual Basicu v Microsoftu, je podrobnou dokumentací k Visual Basicu 6 a jako taková je nezaměnitelným zdrojem informací především začínajících a středně pokročilých programátorů, jimž vysvětlí možnosti programování v širokém záběru - od vytváření jednoduchých cvičných programů až po optimalizaci a distribuci plnohodnotných aplikací pro samostatné počítače i webové aplikace. Příručka systematicky pokrývá prakticky všechny oblasti Visual Basicu, takže ji v praxi ocení i zkušení programátoři jako příruční referenci ke konkrétním potřebám. Její předchozí vydání, která dosud v češtině nebyla publikována, již ve světě úspěšně sloužila více než třem milionům programátorů.

Kniha nejprve probírá základy Visual Basicu - správu projektů, formuláře, ovládací prvky a nabídky, vlastnosti, metody a události, projekty, průvodce, dokumenty ActiveX, komponenty a doplňky (Add-ins). Vysvětluje strukturu a chování událostmi řízené aplikace, proměnné, konstanty a datové typy, procedury a funkce, rozhodovací a řídicí struktury, použití objektů. Další kapitoly jsou věnovány tvorbě uživatelského rozhraní, standardním ovládacím prvkům a prvkům ADO, zobrazování standardních dialogových oken, datovým prvkům, vypočítaným polím. V další části se již dostáváte do programování hlouběji, naučíte se důkladně práci s objekty, kolekcemi, třídami, událostmi, poznáte polymorfismus. Zvláštní kapitoly jsou věnovány programování s využitím komponent, reakcím na události myši a klávesnice, práci se soubory a grafikou, ladění programů, ošetřování chyb, vývoji mezinárodně použitelných aplikací a distribuci vytvořených aplikací. Čtyři dodatky pak vyjmenovávají omezení Visual Basicu, jeho konvence, volby kompilátoru a popisují doplnění nápovědy do aplikací. Okamžité osvojení vysvětlované problematiky je podepřeno ilustrativními příklady. Kniha také odpovídá na očekávané otázky a dává upozornění, rady a tipy k efektivnímu programování.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM