EN

Hvězdy nad Ukrajinou

Radka Zadinová


O naději, která by tu měla být pro všechny děti světa
Desetiletá Roxana prožívá spokojené dětství, má nejlepší kamarádku Nadiu, úžasnou fenku Kiru i spoustu koníčků. Teď, když vypukla válka, utíká společně s babičkou do Prahy, kde je čeká jiný, cizí svět. Roxi se stýská po domově, po Kiře i po kamarádce a je pro ni těžké zapadnout mezi nové spolužáky, kteří jí nerozumí. Jak si Roxana zvykne na nový život ve městě, kde nikoho nezná?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 136
EAN 9788026447597
Datum vydání 22.05.2023
Věk od 9
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,307
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Desetiletá Roxana prožívá spokojené dětství, má nejlepší kamarádku Nadiu, úžasnou fenku Kiru i spoustu koníčků. Jen po mamince se jí stýská. Ta z jejich domova na Ukrajině odešla za prací do Čech, když bylo Roxaně šest let. Teď, když vypukla válka, utíká Roxana společně s babičkou do Prahy, kde je čeká jiný, cizí svět. Roxi se stýská po domově, po Kiře i po kamarádce a je pro ni těžké zapadnout mezi nové spolužáky, kteří jí nerozumí. Konečně však může být s maminkou, kterou tak dlouho neviděla. Maminka má ale přítele a spoustu práce v nemocnici, a protože dlouho žily každá jinde, vzájemně se odcizily.

Dokážou k sobě zase najít cestu? Jak si Roxana zvykne na nový život ve městě, kde nikoho nezná?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Radka Zadinová

Radka Zadinová

Radka Zadinová knihy zkrátka miluje. I proto pracuje jako knihovnice a navíc píše knihy pro ženy a mládež. Práce s lidmi ji baví a práce s knížkami je pro ni splněný sen. Odjakživa si přála dvě věci – být knihovnicí a spisovatelkou... Žije na úpatí Krušných hor se třemi dětmi.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM