EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Skutečné zločiny na Ostravsku

Ivana Žáková


Černé město ve spárech zločinu
Kriminalistická historie ostravského regionu je výjimečně bohatá na mrazivé události. Vstupte do světa skutečných novodobých i historických případů, které otřásly ostravskou veřejností! Čekají na vás nejděsivější vraždy, zajímavosti ze soudních síní i různé kuriozity z podsvětí. To vše v doprovodu autentických černobílých fotografií. Pokud máte pro strach uděláno, vydejte se na cestu do temnot lidské duše. Ale pozor, tahle stezka vede hlouběji, než si umíte představit.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 280
EAN 9788026445807
Datum vydání 09.02.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,508
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kriminalistická historie ostravského regionu je výjimečně bohatá na mrazivé události. Vstupte do světa skutečných novodobých i historických případů, které otřásly ostravskou veřejností! Čekají na vás nejděsivější vraždy, zajímavosti ze soudních síní i různé kuriozity z podsvětí. Často vás překvapí neuvěřitelné motivy zlocinu To vše v doprovodu autentických černobílých fotografií. Pokud máte pro strach uděláno, vydejte se na cestu do temnot lidské duše. Ale pozor, tahle stezka vede hlouběji, než si umíte představit.

Knihu napsala novinářka z Ostravska, autorka krimi časopisu Skutečné zločiny a také stejnojmenného magazínu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Lucie Mazuchová
Skutečné zločiny na Ostravsku - Ivana Žáková Jak už název napovídá, tato kniha se zabývá zločiny na území Ostravska. Jedná se tzv. o true crime žánr který je aktuálně populární a troufám si říci, že i současným trendem v literatuře. V knize na nás čeká 24 zločinů, napříč časem. Autorka se tu zaměřuje především na vraždy, tudíž nic pro slabé žaludky. Jde o zkrácený výcuc pro laiky, tudíž zde nenajdeme konkrétní přepisy pitev či výslechů, oproti jiným knihám. Je znát, že je autorka novinářkou, protože mi to hodně připomínalo dlouhé články. Zároveň si troufám říci, že je vzhledově a stylisticky kniha podobná Opravdovým zločinům. Mně osobně se knihy Opravdové zločiny líbily, tudíž i tu jsem byla spokojena. Každý případ je popsaný od začátku, přímo. Ivana Žáková nijak nepřeskakuje, zbytečně nerozpitvával případy dopodrobna. Díky tomu má kniha spád a je to otázka na jedno odpoledne. Oceňuji na knize i fotografie k případům. Text je prokládaný černobílými fotkami a vždy co kapitola, to odpovídající fotky. Tudíž se člověk více vžije do případu a některé fotky jsou vyloženě lahůdka. 😁 Já byla nadšena, a proto knihu mohu doporučit. Nejvíce mne zaujaly kapitoly: Spal s mrtvolou, Chlebový vrah a Krvavé lázně. Hodnotím 4/5⭐️

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ivana Žáková

Ivana Žáková

Ivana Zelinová se narodila a působí na severu Moravy, přímo v rázovitém ostravsko-karvinském regionu. Od svých osmnácti let je novinářkou, dlouhé roky působila v prestižním českém deníku a jako redaktorka pracovala i pro multižánrové časopisy. Je autorkou projektu Skutečné zločiny – ve stejnojmenných magazínech již více než 10 let předkládá čtenářům zločiny, které otřásly Českou republikou. Případy plné emocí, mnohdy s těžko uvěřitelnými motivy. Šokující příběhy, které vyprávějí sami zločinci nebo jejich oběti. Kromě práce v médiích je tvůrkyní projektu neziskové organizace Tábory v Beskydech, specializující se na zážitkové pobyty pro děti, rodiny i seniory, a je zakladatelkou Školičky na farmě, která je zcela ojedinělým předškolním zařízením svého druhu v městských podmínkách.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM