EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Kuchařka při onemocnění žlučníku

Vladimíra Havlová, Petr Wohl


Lékař a nutriční sestra radí, co při onemocnění žlučníku a žlučových cest
Autoři, nutriční sestra a lékař, jsou oba ze špičkového pracoviště v IKEMu. V úvodu brožurky se seznámíme se základními aspekty tohoto onemocnění, s vhodnými a nevhodnými potravinami a s technologií vaření. Druhá část přináší přibližně 130 výborných receptů, které pomohou pacientům stabilizovat jejich zdravotní stav.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 128
EAN 9788076017429
Datum vydání 06.02.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,21
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá nitmi

Recepty jsou určeny pro osoby s onemocněním žlučníku a žlučových cest. Projevy tohoto onemocnění jsou různé, ale většinou vznikají nevhodnou stravou a větším množstvím alkoholu. Význam dietních opatření spočívá spíše v prevenci žlučníkových záchvatů. Autoři, nutriční sestra a lékař, jsou oba ze špičkového pracoviště v IKEMu. V úvodu brožurky se seznámíme se základními aspekty tohoto onemocnění, s vhodnými a nevhodnými potravinami a s technologií vaření. Druhá část přináší přibližně 130 výborných receptů, které pomohou pacientům stabilizovat jejich zdravotní stav. V receptech se používají potraviny se sníženým obsahem cholesterolu a suroviny, které při tomto onemocnění nezpůsobují podráždění žlučníku a žlučových cest. U jednotlivých receptů je propočtena nutriční hodnota pro jednu osobu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Vladimíra Havlová

Vladimíra Havlová

Bc. Vladimíra Havlová pracuje od roku 1992 jako edukační sestra v Centru diabetologie Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze. Vystudovala střední zdravotní školu – obor dietologie a získala atestaci z poruch metabolismu a výživy. Je členkou výboru sekce sester České diabetologické společnosti a autorkou řady odborných publikací.
Zobrazit profil autora

Petr Wohl

Petr Wohl

MUDr. Petr Wohl, Ph. D. (* 1970) je gastroenterolog a endoskopista. Působí v IKEMu.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM