EN

Nedokončený rukopis

Franck Thilliez


Temný thriller, který si s vámi pohraje jako kočka s myší
Nedaleko Grenoblu zemře během pronásledování mladý muž. V kufru jeho auta je nalezeno tělo ženy s usekanýma rukama a bez očí. Vyšetřování však dokáže, že mladík auto pouze ukradl. O stovky kilometrů jinde se Léane Morganové, úspěšné autorce thrillerů, rozpadají poslední životní jistoty. Uprostřed chaosu vyvstává jediná otázka: Není lepší proměnit zničený život v nedokončený rukopis a začít jiný? Paralelní román thrilleru Černá smrt nabízí odpověď, ze které mrazí.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Le manuscrit inachevé
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 440
EAN 9788076832534
Datum vydání 10.11.2022
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,606
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Mladý muž skončil po automobilové honičce s celníky na dně hluboké rokle. V kufru vozu, který řídil, bylo nalezeno torzo ženského těla bez očí. Brzy však vyjde najevo, že mladík auto pouze ukradl na nedaleké čerpací stanici, nebyl tedy jeho majitelem, natož viníkem brutální vraždy... Léane Morgan a Enaël Miraure jsou jedna a tatáž osoba. Učitelka a královna knižních thrillerů si vždy pečlivě střežila své soukromí. Nikdo z jejích čtenářů neví o tragédii, která ji postihla, o záhadně zmizelé dceři a manželovi, který ztratil paměť. Je sama. Ve větru, písku a mlze vyvstane otázka: Má tento život proměnit v nedokončený rukopis a začít někde jinde nějaký jiný? Paralelní román již vydaného thrilleru Černá smrt nabízí odpověď, ze které mrazí…

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Magda Závodná
Nedokončený rukopis je paralelní román ke knize Černá smrt. Pro všechny je šok, když se v kradeném autě najde torzo ženského těla bez tváře. Dva vyšetřovatele Vic a Vadim se poušti do pátrání nejen po totožnosti mrtvé dívky, ale i o vrahovi, který se nezastaví před ničím. V jiné části Francie se spisovatelka Léana musí smířit s absolutní změnou svého života. Její dcera je 4 roky nezvěstná a její manžel se nevzdává a stále po ni pátrá. Najde ji? A jaká je spojitost s ženským tělem nalezeny v kufru auta? Tento psychologicky thriller plný nečekaných zvratů vás nechá tápat až do poslední strany. Jestli se chystáte Francka Thillieze číst, tak jako první vemte do ruky právě Nedokončený rukopis a až po něm Černou smrt. Budete lépe chápat souvislosti. Já si konec Černé smrti dala znova a skvěle to zapadlo. Ale i tak to je skvělý, promyšlený thriller, který mě fakt bavil.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Franck Thilliez

Franck Thilliez

Franck Thilliez (* 1973) je jedním z nejčtenějších francouzských autorů. Hned za svůj románový debut byl v roce 2004 nominován na cenu SNCF pro nejlepší thriller. V roce 2007 s románem La Chambre des morts nominaci proměnil ve vítězství a získal za něj i cenu čtenářů Quai du thriller. Od té doby se psaní věnuje na plný úvazek. Ve svých knihách se nevyhýbá násilí či temným stránkám francouzské koloniální minulosti. Z jeho titulů slaví největší úspěch thrillery s neortodoxní dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebellovou a Franckem Sharkem – jejich třetí případ v knize Syndrom E se okamžitě stal bestsellerem a dočkal se publikace ve více než 15 zemích. Thilliez už napsal skoro dvě desítky románů, které svým napínavým zpracováním aktuálních témat nepřestávají čtenáře fascinovat.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM