EN

Nevyspalá generace

Proč dnešní teenageři spí méně, než potřebují, a jak jim můžeme pomoci

Heather Turgeon, Julie Wright


Nedostatek spánku jako nebezpečný fenomén současnosti. Jak s ním zatočit?
Kvalitní spánek je klíčový pro fungování i vývoj mozku – a u dospívajících to platí dvojnásob. Zvyšující se školní nároky, neustálá dostupnost online her, sociální sítě… to vše způsobilo, že dnešní mladá generace je v permanentním stavu spánkového dluhu. Ochraňte své děti před úzkostmi a stresem! S praktickými tipy od specialistek na zdravý spánek zjistíte, kudy vede cesta k dobrým studijním výsledkům, optimálním sportovním výkonům i všeobecnému pocitu štěstí.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Generation Sleepless
Původní jazyk angličtina
Překladatel Tomáš Bíla
Počet stran 336
EAN 9788020461230
Datum vydání 02.03.2023
Věk od 12
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,46
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Kdybyste mohli své dospívající děti ochránit před úzkostí, depresí a chronickým stresem a podpořit v jejich životě pocit štěstí a pohody, udělali byste to? V knize Nevyspalá generace autorky upozorňují na fenomén, který významně ohrožuje fyzické i duševní zdraví dospívajících: nedostatek spánku. Generace nespavců se ocitla v „dokonalé bouři“ způsobené všudypřítomností obrazovek a návykovostí sociálních sítí, velkými studijními nároky, časným začátkem školní docházky i biologickým sklonem dospívajících k pozdějšímu usínání.

V této zásadní knize vycházejí lékařky Heather Turgeonová a Julie Wrightová z nejnovějších vědeckých výzkumů a odhalují, že v kritické fázi vývoje potřebuje mnoho dospívajících více spánku než jejich mladší sourozenci, ale dostává se jim ho drasticky méně. Kniha Nevyspalá generace čtenářům pomůže:

- podpořit motivaci dospívajících dobře spát

- změnit rodinné zvyklosti týkající se telefonů, sociálních médií a času stráveného u obrazovky

- vyjít z poznatků o sklonech dospívajících k pozdějšímu usínání a vytvořit si chytré spánkové návyky

- navrhnout tipy pro školy, které chtějí podporovat spánek, a propagovat systémové změny, jež by dospívajícím pomohly získat potřebný odpočinek

Jako první kniha svého druhu je Nevyspalá generace plná jasných a okamžitě použitelných rad pro rodiče a zároveň je výzvou k akci pro učitele, ředitele, trenéry a zákonodárce.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Heather Turgeon

Heather Turgeon

Heather Turgeonová (na fotografii vpravo) je psychoterapeutka a odbornice na spánek. Spolu s Julií Wrightovou je spoluzakladatelkou organizace The Happy Sleeper, která pomáhá rodinám s miminky a dětmi všech věkových kategorií dobře spát. Heather žije v Los Angeles se svým manželem a dvěma dětmi – obě jsou šťastní spáči.
Zobrazit profil autora

Julie Wright

Julie Wright

Julie Wrightová (na fotografii vlevo) je podnikatelka, ambasadorka spánku, řečnice a autorka knihy The Natural Sleeper – úvodu do rozsáhlé škály přírodních, doplňkových a alternativních řešení, terapií, technik, postupů, návyků a tipů, které nám pomáhají zlepšit spánek.
Zobrazit profil autora

Recenze

Youtube.com - Nevyspalá generace

„Nedostatek spánku je nebezpečným fenoménem současnosti, který je třeba řešit. Může způsobit nárůst úzkosti, depresi a v dlouhodobém horizontu vést k chronickým zdravotním problémům.“
NAPIŠTE NÁM