EN

Kufr z nebe

Lin Rina


Napínavý román s detektivní zápletkou ze světa Kronik prachu
Londýn, přelom let 1890/91. Elisa je zvídavá studentka, která studuje politologii, ale její srdce bije pro kriminální případy. Proto ji neuvěřitelně nadchne, když střechou knihovny, kde pracuje její kamarádka Animant, zničehonic propadne kufr. Záhadné zavazadlo ukrývá tajemství a Elisa je odhodlaná přijít mu na kloub. Spolu s nesmělým mechanikem Jamiem se pouští do pátrání, během nějž dojde k celé řadě nečekaných odhalení.

Detailní informace

Číslo dílu 3
Jazyk čeština
Původní název Elisa Hemmiltons Kofferkrimi
Původní jazyk němčina
Překladatel Barbora Špundová
Počet stran 424
EAN 9788025361108
Datum vydání 10.11.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Fragment
Hmotnost 0,629
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Celé to začalo onou nanejvýš nepravděpodobnou událostí, kdy z nebe spadl kufr…

Londýn 1890/1891

Metropolitní policie požádala mne a Jamieho o sepsání zprávy týkající se veškerých známých skutečností v případu „David Brighton“. Zajímá je, jak se všetečné studentce a roztržitému mechanikovi podařilo přijít celé věci na kloub.

Ježto však Jamie kategoricky odmítá, že by měl to, co jsme společně zažili, zvěčnit na papír, zůstává tento úkol na mně – Elise Hemmiltonové. Neohrožené laické vyšetřovatelce, zvědavé čmuchalce a neodolatelné lamačce srdcí.

P. S. Jamie si myslí, že to trochu přeháním. Pokud se mu však nelíbí, o co se tady snažím, mohl to napsat sám, že?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Kroniky prachu"

Hodnocení čtenářů

adam petr
Kufr z nebe Lin Rina 4*/5* Pokud se vám líbily kroniky prachu, tohle je pro vás. Pokud se vám nelíbily kroniky prachu, protože tam nebyla žádná akce, tohle je pro vás. Pokud milujete knihy z viktoriánské Anglie, tohle je pro vás! Volné pokračování velice populární knihy Kroniky prachu, které se mi moc líbily. Proto jsem se na volné pokračování moc těšil!!🫶 Hrozně se mi líbí autorčin styl psaní. Nepíše úplně nejkratší knihy, ale stejně se čtou rychle. Navíc autorčina parketa je romantika. Vlastně její celá minulá kniha je o romantice. A i v této knize dostáváme romantiku, která se krásně napsaná. Jen oproti kronikám prachu není na hlavním. Na hlavním místě je totiž detektivní zápletka. Konec jsem ani neodhadl, a linka byla velmi komplexní. Na konec chci jenom říct, že to je velice povedené pokračování, a doufám, že autorka ještě toho hodně napíše🫶🫶 Za knihu moc děkuji albatrosmedia.cz Instagram: @book_adam_73
Veronika Staníčková
Kufr z nebe je návratem do světa Kronik prachu. S tím se samozřejmě pojí velká očekávání fanoušků tohoto bestselleru. Tohle je jedna z mála knih, u které bych doporučila číst. Pokud jste totiž čtenáři romantických knih, možná vás tato kniha zklame. Není to totiž klasické pokračování oblíbeného příběhu. Romantická linka se tu objevuje spíše na pozadí. Prim zde hraje detektivní zápletka a s tím je potřeba k této knize přistupovat. Přiznávám, že mi trvalo poměrně dlouho, než jsem se do příběhu začetla. Rozhodně jsem však ráda, že jsem čtení nevzdala, protože po dočtení musím říct, že mě příběh opravdu bavil a s chutí bych si přečetla nějaký další příběh Elisy a Jamieho. Kniha je plná popisů a detailů, které ne vždy potřebujete vědět, ale když si na tento styl vyprávění zvyknete, dostane skvělý YA historický román, kterých opravdu moc nevychází a tento má navíc opravdu povedenou detektivní zápletku. V Kufru z nebe se prolíná hned několik témat, a právě proto věřím, že může nadchnout spoustu čtenářů. Rozhodně však doporučuji, pokud vás Kufr z nebe zaujal, přečíst si i předchozí dvě knihy. Děj se totiž prolíná a skvěle doplňuje předchozí příběh. Samozřejmě si knihu můžete přečíst i samostatně, troufám si však tvrdit, že se znalostí předchozích vás příběh ještě více nadchne a bude vás bavit jeho propracovanost, díky které je podle mě jedinečný. V neposlední řadě musím pochválit krásné grafické zpracování. I když věřím, že pro někoho mohou být zejména poznámky v textu rušivé, mě jejich čtení bavilo a mnohdy byly i vtipné.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lin Rina

Lin Rina

Úsměv, šálek čaje v ruce a hlava plná příběhů. Když Lin Rina píše, sní o jiných světech, časech a vesmírech. Ráda se ale podílí i na kreslení ilustrací a na kaligrafických detailech, i když přitom riskuje prsty špinavé od inkoustu. Ve svém každodenním životě tráví spoustu času se svými dvěma dcerami mezi hrady z písku a papírovými úryvky dětských knih. Žije s malými žabkami a se svým manželem na zasněném malém místě obklopeném lesem.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Kufr z nebe

...„Na Kufr z nebe jsem se neskutečně moc těšila a každá minuta čekání rozhodně stála za to! Jedná se o úžasnou knihu, která je jiná než Kroniky prachu, ale zároveň je díky atmosféře v úplně stejném duchu.“...

knihazaknihou.cz - Kufr z nebe

...„Autorka bravurně ovládá prostředí, do kterého své romány usazuje. Londýn roku 1890 dokáže popsat tak výjimečně, že okamžitě vplujete do okázalosti zámožných obyvatel i na periférie, kde se to hemží šedí špinavých krys.“...
NAPIŠTE NÁM