Ruta Sepetysová - Čtyři velké příběhy | Albatrosmedia.cz
EN
Ruta Sepetysová - Čtyři velké příběhy
N

Ruta Sepetysová - Čtyři velké příběhy

Ruta Sepetysová


Přečtěte si všechny knihy od bestsellerové autorky Ruty Sepetysové!
Ruta Sepetysová je bezesporu skvělá vyprávěčka a její čtyři historické romány, ač je každý zasazen do jiného historického období, to jen potvrzují. Začtěte se do Šedých tónů, Potrhaných křídel, Soli moře a Mlčících fontán!

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Petr Eliáš
Počet stran 1472
EAN 9788076613133
Datum vydání 27.09.2021
Věk od 12
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

V šedých tónech

1941 – Patnáctiletou Linu Vilkasovou zatkne sovětská tajná policie a deportují ji na Sibiř. Musí se naučit bojovat o život, spolknout ponižování a bití, a hlavně se nenechat zlomit. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění.

Potrhaná křídla

New Orleans, 1950 – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Sedmnáctiletá Josie Morainova má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů?

Sůl moře

Východní Prusko, 1945 – Druhá světová válka je téměř u konce. Statisíce Němců prchají před postupující Rudou armádou. Osudy čtyř lidí se protnou na palubě lodi Wilhelm Gustloff, která je odsouzena k záhubě.

Mlčící fontány

Španělsko, 1957 – U moci je Francisco Franco. Texasan Daniel Matheson přijíždí do Madridu s rodiči. Skrze čočku fotoaparátu chce poznat rodnou zemi své matky. Zvládne ve slunném městě, jehož ulicemi se plíží stíny občanské války, ochránit své milované?

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová se narodila a žije v USA, ale má evropské kořeny – její litevský otec uprchl do Ameriky po druhé světové válce. Ruta na svůj původ a historii Evropy nezapomíná, naopak z ní čerpá inspiraci. Je autorkou skvěle hodnocených historických próz, publikovaných ve více než padesáti zemích celého světa a přeložených do více než třiceti jazyků. Mezi její nejúspěšnější knihy patří román Sůl moře o námořní katastrofě lodi Wilhelm Gustloff.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM