EN

I Rusko může být krásné

Na cestách po největší zemi světa

Nikola Hrušková

5,0
( 2 )

Rusko, jak ho neznáme
Autorkou knihy je mladá diplomatka, jedna z těch, kteří byli na jaře roku 2021 vyhoštěni z Ruské federace. Nečekejte však žádné politické úvahy. Nikola Hrušková vám budevyprávět o svých cestách po Rusku, o setkáních s lidmi, krásné přírodě, historických památkách, moderních městech i o místech, ze kterých mrazí.Navštívila přes 40 (z celkových více než 80) regionů Ruska, což jí umožnilo poznat největší zemi světa z naprosto odlišné perspektivy, než ji vnímá většina lidí u nás, na Západě i v samotném Rusku

Detailní informace

Ilustrátor Nikola Hrušková
Jazyk čeština
Počet stran 232
EAN 9788026510505
Datum vydání 11.11.2021
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,663
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Tato kniha není o ruské politice, historii ani o jiných kontroverzních tématech, která polarizují společnosti. Pokud hledáte senzaci a negaci, v tomto textu je nenaleznete. Pokud se však chcete dozvědět více o krásných, unikátních a často téměř neznámých místech, o běžném životě v dnešním Rusku, zajímavých lidech, gastronomii, každodenním životě i často úsměvných situacích, můžete směle pokračovat ve čtení.

Autorka žila v Rusku více než pět let a za tu dobu, ať už pracovně, studijně,nebo ve většině případů soukromě, navštívila vice než 43 nejrůznějších regionů největší země světa – od Kaliningradu až po Kamčatku.Každý z více než 80 regionů teto země je jiný, unikátní a hrdý pravě na to „svoje“. Zemi, která má rozlohu přes 17 milionů kilometrů čtverečních, leží v 11 časových pásmech, žije v ni okolo dvou set národnosti

a etnických skupin, kdy každá z nich má své tradice, jazyk, historii a často i náboženství, nelze generalizovat. Každý ruský region je malým třpytivým korálkem jedinečného tvaru a barvy, přičemž k tomu, aby společně tvořily hezký a originální náhrdelník, je potřeba navléknout je na pevnou nit, která je udrží pohromadě.

Během svého života a cestování v Rusku autorka absolvovala cestu třeží třídou vlakem po Transsibiřské magistrále z Moskvy do Vladivostoku, navštívila vulkány, pozorovala medvědy na Kamčatce, koupala se v letním Bajkalu i bruslila na jeho zamrzlém ledu. Plavila se v deltě Volhy mezi lotosovými poli, poznala neuvěřitelně přátelské lidi v Čuvašii, Samarské oblasti či republice Marij El. Cestovala po Dagestánu, Čečensku i Osetii, které se řadí mezi nejnebezpečnější regiony světa, ale pro ni se staly symbolem kavkazské pohostinnosti. Jedla nejvytříbenější lahůdky v luxusních restauracích, ale i syrové sobí maso a teplou krev s něneckými pastevci sobů na polárním kruhu. Viděla místa krásná, jako třeba ostrov Kiži, ale i místa, ze kterých mrazí, jako například Beslan.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM