EN

Deník tramvajačky

Karolína Hubková


Z modelky tramvajačkou aneb životní výhybky s vtipem a odvahou
Už odmala se chtěla stát tramvajačkou nebo prezidentkou. A protože se jí dětský sen splnil ve velkém stylu, stala se Karolína Hubková rovnou hvězdou pražského dopravního podniku. Jak vidí svět z kabiny řidičky tramvaje? Proč opustila svět modelingu a vybrala si profesi, která bývá vnímána jako tradičně mužská? Co má ráda na retro tramvajích? Odlehčené vyprávění nejen z pražských tramvajových kolejí vás rozesměje a ukáže, že život umí být navzdory všem svým nečekaným zatáčkám nádherná jízda.

Detailní informace

Ilustrátor Monika Pavlovičová
Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788020461391
Datum vydání 04.05.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,364
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jmenuji se Karolína, jsem obyčejná holka, která žije v Praze. Když jsem byla ve školce, chtěla jsem být prezidentkou nebo řidičkou tramvaje po otci. V průběhu let jsem se přes basketbalovou školu, umělecké kroužky, krátkou modelingovou dráhu a neúspěšné studium na chemické škole dostala až ke svému dětskému snu. Dlouho jsem hledala, co opravdu chci v životě dělat a místo plácání od ničeho k ničemu jsem se pustila do své nové práce řidičky tramvají v Praze. Vše začalo v roce 2013, kdy jsem v tramvajovém v kurzu poznala svého prvního manžela, se kterým jsem se po roce rozvedla. Smůla a omyly se mi lepily na paty a léta plynula v rytmu mého chaotického plácání až do roku 2018, kdy se mi život otočil vzhůru nohama.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Karolína Hubková

Karolína Hubková

Karolína Hubková se narodila ve Šternberku a hrdě se hlásí ke svým moravským kořenům, ač skoro celý život strávila v Praze. Srdce ji táhlo už odmala k dopravě. V 16 letech se začala aktivně zajímat o historii železnic. Cesty osudu ji nasměrovaly k jejímu dětskému snu. V roce 2013 se stala řidičkou tramvají v Praze. Rozčilovalo ji ale, jak společnost na její povolání hledí, tak se s tím rozhodla něco udělat. Začala psát a prezentovat nevšední zážitky všedních dní na internetu. Díky své lásce k práci se možná dostala tam, kam žádná jiná žena před ní. Začala vyprávět o historii a možná ji tak trochu psát.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM