EN

Voda včera, dnes a zítra

Zbyněk Hrkal


Ve volném pokračování úspěšného titulu O lidech a vodě se s autorem, hydrogeologem, vydáme na cestu prostorem i časem, abychom se podívali, jak zásadním způsobem voda formovala lidské dějiny. Čtenáře překvapí, že jde o knihu optimistickou. Historie totiž ukazuje, že problémy, o nichž se dnes diskutuje a které považujeme za fatální pro další vývoj naší civilizace, nejsou ve skutečnosti nic nového.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Voda včera, dnes a zítra
Počet stran 216
EAN 9788020449894
Datum vydání 26.09.2018
Věk od 15
Formát 165x235 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,642
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Ve volném pokračování úspěšného titulu O lidech a vodě se s autorem, celosvětově působícím hydrogeologem, vydáme na cestu prostorem i časem, abychom se podívali, jak zásadním způsobem voda formovala lidské dějiny.

Čtenáře možná překvapí, že jde o knihu optimistickou. Historie totiž ukazuje, že všechny problémy, o nichž se dnes tolik diskutuje a které považujeme za fatální pro další vývoj naší civilizace, nejsou ve skutečnosti nic nového. Právě naopak. Lidé po celém světě se s hrozbou nedostatku i přebytku vody museli vypořádávat neustále a naši předkové při tom často projevovali pozoruhodnou invenci. Mnohé zdánlivě archaické postupy nám mohou pomoci i v současnosti. Stačí se podívat do minulosti a vzít si ponaučení!

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM