EN

Voda včera, dnes a zítra

Zbyněk Hrkal


Ve volném pokračování úspěšného titulu O lidech a vodě se s autorem, hydrogeologem, vydáme na cestu prostorem i časem, abychom se podívali, jak zásadním způsobem voda formovala lidské dějiny. Čtenáře překvapí, že jde o knihu optimistickou. Historie totiž ukazuje, že problémy, o nichž se dnes diskutuje a které považujeme za fatální pro další vývoj naší civilizace, nejsou ve skutečnosti nic nového.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 216
EAN 9788020449894
Datum vydání 26.09.2018
Věk od 15
Formát 165x235 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,642
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Ve volném pokračování úspěšného titulu O lidech a vodě se s autorem, celosvětově působícím hydrogeologem, vydáme na cestu prostorem i časem, abychom se podívali, jak zásadním způsobem voda formovala lidské dějiny.

Čtenáře možná překvapí, že jde o knihu optimistickou. Historie totiž ukazuje, že všechny problémy, o nichž se dnes tolik diskutuje a které považujeme za fatální pro další vývoj naší civilizace, nejsou ve skutečnosti nic nového. Právě naopak. Lidé po celém světě se s hrozbou nedostatku i přebytku vody museli vypořádávat neustále a naši předkové při tom často projevovali pozoruhodnou invenci. Mnohé zdánlivě archaické postupy nám mohou pomoci i v současnosti. Stačí se podívat do minulosti a vzít si ponaučení!

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM