Na útěku | Albatrosmedia.cz
EN

Na útěku

z Afghánistánu do Londýna. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi!

Caroline Brothersová


Dva chlapci na útěku před válkou. Nemají nic než oblečení v batohu na zádech a tenčící se hotovost po rodičích zašitou do pásku u kalhot. Aryan s mladším bratrem Kabyrem se vydávají cestou necestou do Evropy, která jim snad nabídne budoucnost, s níž se už v Afghánistámu rozloučili. Autorka je novinářka a se "ztracenými dětmi" se poprvé setkala ve Francii v prozatímním uprchlickém táboře.

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Počet stran 208
EAN 9788020440198
Datum vydání 18.04.2016
Věk od 15
Formát 140x210 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Dva chlapci na útěku před válkou. Nemají nic než oblečení v batohu na zádech a tenčící se hotovost po rodičích zašitou do výstelky pásku u kalhot. Aryan a jeho malý bratr Kabir se vydávají nákladním autem, lodí, vlakem, autobusem i pěšky napříč Evropou, která jim, jak zoufale doufají, nabídne budoucnost, s níž už se v Afghánistánu rozloučili. Kábul-Teherán-Istanbul-Athény-Řím- -Paříž-Londýn: to je směr, kterého se drží, mantra, kterou opakují ve svých modlitbách, a jediná možnost, kterou před sebou vidí.

Během cesty čelí hladu a vyčerpání, zimě a horku, násilí a zmatku, jsou nuceni pracovat v bezútěšných podmínkách a spoléhat se na lidi, kterým není radno věřit. Vždycky ale zbývá naděje a vzpomínky na domov. Je to příběh dvou chlapců, jejichž odvážné rozhodnutí poukazuje na ničivý dopad války na životy obyčejných lidí.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM