Dušnost | Albatrosmedia.cz
EN

Dušnost

Vladimír Vondra


Monografie poskytuje komplexní mezioborový pohled na dušnost u akutních, chronických a exacerbovaných stadií různých onemocnění.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788020436597
Datum vydání 01.04.2015
Věk od 18
Formát 145x208 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Edice Aeskulap
Hmotnost 0,445
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Monografie poskytuje komplexní mezioborový pohled na dušnost u akutních, chronických a exacerbovaných stadií různých onemocnění.

V úvodních kapitolách se autoři zabývají fyziologickými a patofyziologickými mechanismy dušnosti, jejími příčinami a hodnocením včetně anamnestických rozborů a diferenciálně diagnostických algoritmů. Dušnost u dětí má řadu odlišných i společných rysů s dušností dospělých a souhrnně je zpracována v samostatné kapitole. Speciální kapitoly se týkají problematiky akutní dušnosti, dušnosti u chorob oběhového ústrojí a u nemocí dýchacích cest, při obezitě a na metabolické jednotce, u endokrinních onemocnění a dušnosti z pohledu hematologického konziliáře. Vnímání pocitu dušnosti a jeho závažný dopad na psychiku nemocných výstižně dokumentuje psychiatr. Poslední část publikace řeší obecný vliv fyzioterapie na dušnost a její specifický účinek u jednotlivých skupin nemocí.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM