Československé opevnění 1938 | Albatrosmedia.cz
EN

Československé opevnění 1938

Jan Lakosil


Unikátní fotografická publikace, sestavená z většiny z dosud nepublikovaných snímků, přibližuje původní podobu československého opevnění v roce 1938. V této knize je systém předválečného opevnění zachycen ve své komplexní technické a geografické podobě. Můžete se seznámit s různými typy těžkého a lehkého opevnění včetně překážkových systémů i s jednotlivými oblastmi předválečného Československa.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788020446299
Datum vydání 01.11.2017
Věk od 15
Formát 299x233 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Unikátní fotografická publikace, sestavená z drtivé většiny z dosud nepublikovaných dobových snímků, přibližuje původní podobu československého opevnění v roce 1938. V této knize je systém předválečného opevnění vůbec poprvé zachycen ve své komplexní technické a geografické podobě – čtenář se tak může seznámit s různými typy těžkého a lehkého opevnění včetně překážkových systémů, ale i s jednotlivými oblastmi předválečného Československa, ve kterých bylo opevnění budováno. Jsou zde popsány jednotlivé úseky nebo linie opevnění v celém rozsahu obranného pásma od Ostravy přes Krkonoše, Krušné hory, Šumavu, jižní Moravu, Slovensko až na Podkarpatskou Rus včetně vnitrozemských linií v Čechách.

Kniha je navíc doplněna o další zajímavosti související s předválečným opevněním – opevněné celnice, silniční uzávěry nebo fotografie výzbroje a výbavy opevnění. Nechybí ani ukázky zajímavých dobových dokumentů. Opravdovou lahůdkou jsou pak unikátní dobové barevné fotografie objektů lehkého opevnění.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM