EN

Česká cesta ke svobodě

Svědectví o sametové revoluci a porevolučním budování státu


Aktualizované vydání přelomové práce o revoluci v roce 1989 a „divokých devadesátkách“. Publikace novináře Petra Maxmiliána Husáka je pokusem o přehled novodobé české historie v přelomovém období let 1977-1997. Na základě svědectví přímých účastníku dění z řad porevolučních elit s humorem a nadsázkou připomíná zásadní rozhodnutí a skutky. Nechává čtenáře nahlédnout do zákulisí české politiky.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Česká cesta ke svobodě
Počet stran 512
EAN 9788020456601
Datum vydání 09.12.2019
Věk od 15
Formát 165x225 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 1,056
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Aktualizované a doplněné vydání přelomové práci o revoluci v roce 1989 a „divokých devadesátkách“

Rozsáhlá publikace novináře Petra Maxmiliána Husáka je prvním pokusem o ucelený přehled novodobé české historie v přelomovém období let 1977 až 1997. Na základě svědectví mnoha přímých účastníku tehdejšího dění z rad porevolučních elit s humorem a nadsázkou připomíná a hodnotí všechna zásadní rozhodnutí a skutky, promýšlí alternativní možnosti vývoje a nechává čtenáře nahlédnout do zákulisí české politiky.

Autor neváhá s kritickým nadhledem poukazovat jak na některé chyby lídra doby Václava Havla, tak na některé chyby polistopadových vlád zejména v oblasti ekonomických reforem, v jejichž důsledku se ve druhé polovině 90. let minulého století etabloval tzv. bankovní socialismus a kovbojský kapitalismus a další negativní průvodní jevy: vytunelované fondy či miliardy deponované na nejrůznějších exotických ostrovech.

Stranou pozornosti samozřejmě nezůstal ani hlavní spor dvou největších politických oponentu své doby, jejichž myšlenky nejvíc ovlivnily tok českých dějin této přelomové doby – Václava Havla a Václava Klause. Kniha Česká cesta ke svobodě si nedělá ambice být jediným správným výkladem moderních českých dějin a nechce suplovat práci historiků, kteří jednou s odstupem času jistě představí náležitý vědecký obraz těchto let. Muže být však podnětnou četbou pro běžného čtenáře zajímajícího se o historii a politiku, ale také mimořádně cenným zdrojem informací pro studenty humanitních i ekonomických středních a vysokých škol.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM