EN

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA! DNES DOPRAVA ZDARMA A BESTSELLER OD JO NESBO JAKO DÁREK

Outsider

Rebelka, která si plní své sny

Anna Thu Nguyenová, Ondřej Novotný


Chtějte od života víc!
Jedinečný osobní příběh mladé světoobčanky, která se narodila v Česku vietnamským rodičům a rozhodla se prorazit za velkou louží. Kromě toho si stihla zahrát v několika seriálech, zorganizovat vietnamský Comic Con, založit pár start-upů a vyzkoušet život ve Švýcarsku, Londýně, Portugalsku i Mexiku.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788026510031
Datum vydání 09.09.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,217
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Někdo jim tyká. Další obdivují jejich nasazení. Jiní se zamilovali do jejich jídla. Ale existuje jen velmi málo Čechů, kteří by tuzemskou komunitu Vietnamců nevnímali. Nebo na ni neměli názor. Za každým z těchto lidí se přitom skýtá příběh, a to obvykle dost pozoruhodný: vždyť opustili svou zemi a putovali přes půl planety do státu s jiným klimatem, jazykem i zvyklostmi. Museli hledat, jak se uživit, jak zapadnout, jak přežít.

Toto ovšem platí pro první generaci Vietnamců, která do Česka, respektive Československa doputovala často ještě v rámci spolupráce komunistických režimů. Nejspíš se s ní pořád setkáváte v obchůdcích, které mají otevřeno od rána do večera, ve všední den i o víkendu. Stále více však o sobě dává vědět i generace druhá, která už v Česku vyrostla, umí perfektně jazyk a zná veškeré místní reálie.

Do ní se řadí i Anna. Anna Nguyenová. Jak už jméno napovídá, není to typická Češka, ani typická Vietnamka. Vymyká se všem běžným stereotypům: je vietnamsky cílevědomá

a pracovitá, česky společenská, americky pozitivní, britsky zdvořilá, a přece do žádného z těch národů tak úplně nezapadá. Autobiografický příběh Outsider vám vysvětlí, že je to tak v pořádku.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM