EN

Po vlastní ose

Hedvábnou stezkou na Střechu světa

Jolana Sedláčková


Příběh holky, která chce projet svět.
Všechno, co budete následujících sedm měsíců potřebovat, si vezete s sebou. Před vámi jsou tisíce kilometrů v poušti, horách, ve městech i v úrodných údolích. S pohodlím hotelů nemůžete počítat. Spolehnout se můžete jen na svého spolucestujícího. Čeká vás nespoutaný kout světa, kde život plyne svým vlastním tempem. Region, který nemá zrovna pověst nejbezpečnějšího místa na naší planetě. Čeká vás dobrodružství vašeho života! Co byste takové výpravě řekli?

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 192
EAN 9788026439004
Datum vydání 28.10.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,455
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jolana Sedláčková ráda cestuje na neobvyklá místa, miluje divokou přírodu a svobodu, kterou jí dává cestování autem po vlastní ose. Na svých cestách urazila přes 300 tisíc kilometrů a navštívila více než 60 zemí na čtyřech kontinentech. V roce 2017 se vydala na svoji dosud největší a nejdelší cestu. Asii tehdy brázdila dvacet let starou Toyotou Land Cruiser celých 7 měsíců. Nejvíce ji okouzlila Hedvábná stezka a nespoutaná krajina Pamíru. Bude Vám vyprávět o bizarní cestě podivuhodným Turkmenistánem, provede vás čarovným Uzbekistánem a vezme do závratných výšek velehor v Tádžikistánu. Společně s ní zažijete neobyčejná setkání s obyčejnými lidmi, a hlavně okusíte, jaké je to žít na cestě.

Uživatelské hodnocení

Jaromír Šťastný
Knížka sama o sobě voní jako...knížka. Ale v okamžiku, kdy jsem jí otevřel, se na mně vyvalily vůně z cest. Co stránka, to jiný čichový vjem, který je navíc podpořený neskutečně hezkými fotkami. Člověk má pocit, že se vlastně po popisovaných místech prochází sám. 99% lidí se po Hedvábné stezce v životě neprojede. Ale kdo chce aspoň trochu nasát vůni dálek, je tato knížka to nejlepší, jak se dostat třeba až na střechu světa...Cesta po Asii trvala autorce 7 měsíců, já jsem potřeboval asi 7 hodin na vdechnutí knížky. Kéž by následovaly další podobné deníčky z cest.
Radomír Nečas
Moc pěkné

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM