EN

Zprávy tajnou řečí

Ewald Murrer


Třetí svazek edice Poežie.
"Je z říše tajemství, ze země, kde se sní s otevřenýma očima. Otevřené oči všechno vidí, co se děje ve dne, co skrývá noc, všechna přání, všechny touhy, všechny sny." Těmito slovy uvádí svou sbírku veršů pro děti český básník Michal Wernisch s tajuplným pseudonymem Ewald Murrer, který proslul kupříkladu poetickou knížkou Zápisník pana Pinkeho a sbírkami veršů pro dospělé Nouzové zastavení času či Noční četba, za níž získal cenu Magnesia litera.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Helena Wernischová
Jazyk čeština
Počet stran 96
EAN 9788000051062
Datum vydání 05.04.2021
Věk od 5
Formát 180x160 mm
Nakladatelství ALBATROS
Edice Poežie
Hmotnost 0,29
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

"Je z říše tajemství, ze země, kde se sní s otevřenýma očima. Otevřené oči všechno vidí, co se děje ve dne, co skrývá noc, všechna přání, všechny touhy, všechny sny."

Těmito slovy uvádí svou sbírku veršů pro děti český básník Michal Wernisch s tajuplným pseudonymem Ewald Murrer, který proslul kupříkladu poetickou knížkou Zápisník pana Pinkeho a sbírkami veršů pro dospělé Nouzové zastavení času či Noční četba, za níž získal cenu Magnesia litera. Zprávy tajnou řečí vycházejí jako třetí svazek v edici Poežie, věnované poezii pro děti. Knihu ilustrovala Helena Wernischová.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ewald Murrer

Ewald Murrer

Ewald Murrer (* 24. července 1964 Praha) je syn básníka a překladatele Ivana Wernische a výtvarnice Heleny Wernischové. V letech 1985–1990 pracoval jako zahradník v Kanceláři prezidenta republiky. Od počátku osmdesátých let se aktivně věnuje literatuře. Na počátku devadesátých let pracoval v časopise pro nezavedenou literaturu Iniciály (jako redaktor poesie a později jako šéfredaktor). Poté pracoval v nakladatelství Mladá fronta, v soukromé rozhlasové stanici Rádio Echo a ve státním Českém rozhlasu. V roce 1997 se stal šéfredaktorem Magazínu Lidových novin, v letech 1998–2000 byl šéfredaktorem Magazínu Mladé fronty Dnes. Od roku 2001 byl šéfredaktorem magazínu Quo. V letech 2004–2010 byl šéfredaktorem časopisů Můj dům a Rodinný dům. Od roku 2011 se již novinářské práci nevěnuje.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM