EN

Sedlák pod Milešovkou

Rozhovor s Danielem Pitkem

Petr Havel, Daniel Pitek


Nadčasový rozhovor o udržitelném hospodaření s nejznámějším českým zemědělcem
Jak se po roce 1989 změnil český venkov a kterým výzvám čelíme v souvislosti s vysychající krajinou? Nejen o těchto otázkách přemítá Daniel Pitek, soukromý zemědělec, lesník, aktivista a autor nesmírně populárního blogu. Kvalita půdy, ochrana vodních zdrojů, klimatické změny, stav českých lesů, dostupnost potravin – to vše jsou témata, která jsou aktuálnější než kdy dřív. Pokud chcete skutečně pochopit zákonitosti přírody i moderního zemědělství, máte nyní jedinečnou příležitost.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 216
EAN 9788076017436
Datum vydání 23.01.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Rozhovory
Hmotnost 0,38
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Mezi nejznámější české soukromé zemědělce patří „sedlák pod Milešovkou“ Daniel Pitek. Zemědělec, lesník, politik a aktivní, angažovaný občan neúnavně přitahuje pozornost veřejnosti k otázkám trvale udržitelného hospodaření, stavu českých lesů, zadržování vody v krajině a dalším, stále palčivěji vnímaným problémům. V rozhovoru s novinářem Petrem Havlem se věnuje změnám na našem venkově po roce 1989 a pojetí zemědělského hospodaření v polistopadovém období. Jak se v ČR žije a podniká soukromým zemědělcům a jak zlepšit jejich podmínky? Jak chránit kvalitu půdy a zdroje vody a jak reagovat na projevy klimatické změny? Jak nakládat s biomasou a co si pod tímto pojmem vůbec představit? Na tyto a další velice aktuální otázky přináší kniha odpovědi založené a vyzkoušené vlastní zkušeností. Další pomocí pro čtenáře jsou vysvětlení některých běžných, a přece nedostatečně dobře chápaných pojmů z oblasti zemědělství, lesnictví i ochrany přírody.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Petr Havel

Petr Havel

Petr Havel (* 1956) je český novinář a analytik. Zabývá se problematikou zemědělství, potravinářství a životního prostředí, je šéfredaktorem portálu nase-voda.cz. byl šéfredaktorem rádia Echo a zástupcem šéfredaktora ČTK, byl šéfredaktorem týdeníku Agrární noviny. Je členem a bývalým předsedou Klubu zemědělských novinářů a publicistů ČR. V roce 2010 získal Cenu Antonína Švehly za obhajobu demokracie a selského stavu.
Zobrazit profil autora

Daniel Pitek

Daniel Pitek

Daniel Pitek (* 1966) je soukromý zemědělec, lesník, aktivista a ochránce přírody. Žije v Černčicích na Teplicku, hospodaří v Českém středohoří. V krajině kolem Milešovky vytvořil desítky tůní a vodních ploch. Angažoval se také pro ochranu kulturních památek, proti prolomení limitů těžby hnědého uhlí v Severních Čechách nebo proti výstavbě kamionového centra v Krušných horách. Působí v Asociaci soukromého zemědělství, byl členem předsednictva Strany zelených. Je nositelem Ceny Josefa Vavrouška za výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí za rok 2015.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM