EN

Knihovna mého srdce

Freya Sampson


Zachraňte knihovnu!
Mladá knihovnice June Jonesová nikdy neopustila ospalé anglické městečko, kde vyrůstala. Nejraději tráví čas ponořená do stránek knih. Ale když její knihovně hrozí uzavření, je June nucena vystoupit zpoza polic, aby zachránila srdce své komunity i místo, které uchovává nejdražší vzpomínky na její matku. V boji se k ní s vervou připojuje několik svérázných místních obyvatel. A možná že v zápase o svou knihovnu může June zachránit i sama sebe.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Last Chance Library
Původní jazyk angličtina
Překladatel Klára Krasula
Počet stran 320
EAN 9788026722267
Datum vydání 17.03.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,352
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Osamělá knihovnice June Jonesová nikdy neopustila ospalé anglické městečko, kde vyrůstala. Nejraději tráví čas ponořená do stránek knih. Ale když její knihovně hrozí uzavření, je June nucena vystoupit zpoza polic, aby zachránila srdce své komunity i místo, které uchovává nejdražší vzpomínky na její matku. V boji se k ní s vervou připojuje několik svérázných místních obyvatel. A možná že v zápase o svou knihovnu může June zachránit i sama sebe.

Freya Sampson pracuje jako producentka v britské veřejnoprávní televizi Channel 4. Vystudovala historii na Cambridgeské univerzitě a absolvovala kurz tvůrčího psaní na Faber Academy. Žije v Londýně s manželem, dvěma dětmi a asociální kočkou. Knihovna mého srdce je její debutový román.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Karolína Flídrová
Autorka skvěle zpracovala prostřední knihovny, vyznání lásky ke knihovnám a uznání práce jejich zaměstnanců. Celým příběhem nás provází fakt, že knihovnu netvoří zdi a střecha, ale lidé, kteří ji vedou. Je to celé spíše o přátelství, jak najít, a hlavně si začít vážit sama sebe a také o tom, že se člověk občas musí překonat, pokud mu na něčem opravdu hodně záleží. To vše je zabalené do příběhu o knihách, jedné knihovně, mezilidských vtazích, odhodlání bojovat za to, co máme rádi a o vzájemné pomoci a podpoře. Hlavní hrdinka June je celou svou duší zapálená knihovnice. Je plachá a zdrženlivá, společnost radši vymění za klidný večer strávený doma s knihou. Má ráda svůj klid. Během čtení poznáváme nejen její současný život, ale trošičku i její minulost. Díky tomu právě pochopíme, proč je taková, jaká je. Líbil se mi charakteristický vývoj hlavní postavy. Jak se z ustrašené mladé slečny, pomalu stává žena, která se nebojí udělat krok do neznáma. Kromě June tu vystupuje opravdu zajímavá a rozmanitá sebranka návštěvníků dané knihovny. Hodnocení: 3,5/5⭐️ Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy. #spoluprace IG: @strana394

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM