EN

První šifra

Denise Rudberg


Tři ženy. Jedna válka. Kód, který musí být prolomen.
Švédsko, píše se rok 1940. Zatímco Evropu pohlcuje hrozba nacistického Německa, ve Stockholmu se nečekaně prolínají osudy tří žen. Signe utíká z venkova do velkoměsta. Elisabeth podává za dramatických okolností výpověď. Iris uprchla z Estonska. Spojuje je zvláštní nadání – a proto jsou vládou vybrány, aby rozluštily šifru nepřítele. Mezi pochybnými muži pracujícími v utajení se přátelství tří žen stává životně důležitým pro bezpečnost království.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Det första chiffret
Původní jazyk švédština
Překladatel Klára Kolinská
Počet stran 288
EAN 9788026720140
Datum vydání 10.06.2021
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,414
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

První díl napínavé série Šifrantky. O přátelství a důvěře tří žen, které pohnuly dějinami moderní Evropy.

Švédsko, píše se rok 1940. Zatímco Evropu pohlcuje hrozba nacistického Německa, ve Stockholmu se nečekaně prolínají osudy tří žen. Signe utíká před minulostí z venkova do velkoměsta. Elisabeth podává za dramatických okolností výpověď. Iris uprchla se svými dvěma syny z Estonska. Spojuje je zvláštní nadání – a proto jsou vládou vybrány, aby rozluštily šifru nepřítele. Mezi pochybnými muži pracujícími v utajení se vzájemná důvěra a přátelství tří žen stávají životně důležitými pro bezpečnost švédského království.

Denise Rudberg (1971) je švédská spisovatelka, publicistka a autorka rozhlasových her. Vyrůstala ve Stockholmu, kde žije se svým manželem a čtyřmi dětmi. Vystudovala film a dramaturgii v New Yorku. Je autorkou úspěšné kriminální série a řady dalších románů. První šifra je prvním dílem historické románové série Šifrantky.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Ja proste pribehy z 2. svetove valky muzu. Takze bylo po precteni anotace jasne, ze si knizku musim precist. A musim rict, ze nezklamala. O Svedsku za valky jsem nevedela nic, tak jsem si lehce rozsirila obzory a sledovat vyvoj tri hlavnich postav bylo skvele. Jen ten otevreny konec. Nutne potrebuji dalsi dil!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM